Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes/célszerű...

Milyen autót érdemes/célszerű vásárolni hitelből?

Figyelt kérdés

Üdv!

Maximum kétmillió forintos hitelből milyen autót érdemes venni, mely kitart alattam pár évig kb.? Az 5 ajtós BMW 116i-ket nagyon nézegetem, 1.6 benzines motorral, manuális 5 vagy 6 sebességes váltóval. Nem vagyok Mr. Márka, csak nagyon régóta tetszenek ezek a modellek, kívül-belül. Aki írna más autót az fejtse ki kérem, hogy miért azt írta. Személyes tapasztalatokat is szívesen olvasnék, a fentebb említett BMW-ről meg főleg. Egyébként, rosszat nem igazán hallottam/olvastam róluk. BMW-szaki ismerősöm nagyon dicsérte, mert fürgék, jók a kanyarban, illetve, nem annyira szervizigényes.

Köszönöm a válaszokat. Üdv.: Vince, 26



2018. febr. 2. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Aki magánszemélyként hitelre vesz autót, az nem normális.
2018. febr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Én nem vennék hitelre semmit. Már megtanultam.
2018. febr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Halihó, én vagyok az aki az előbb autókereskedésből hitelfelvétel kérdést írta ki. Leírnátok légyszi, hogy miért ennyi gáz a hitelfelvétel, ha az embernek biztos munkahelye van és fedezni tudja a részletet a fizujából?
2018. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%
semmilyet se. mire visszafizeted a hitelt addig fele pénzt sem éri a kocsi. kész ráfizetés. csak a banknak nagy üzlet meg a kereskedőnek.
2018. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem érdemes hitelre autót vásárolni, mert a hitel miatt jelentős felárral, drágán kapsz egy bizonytalan ingóságot, ami folyamatosan veszít az értékéből, és ha a számításokba hiba csúszik (mégsem volt annyira biztos az a munkahely, költséges szervizelésekre kényszerül) komoly adósságcsapdába ragad a hiteles.


Azt mindenki maga tudja, hogy neki megéri-e a felvett hitelre 30 százalékkal többet vissza fizetni.

2018. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az autó minden órában veszít az értékéből,ráadásul ha hitelből veszel,még a banki kamatokat is kell törleszteni,tehát dupla veszteség napról napra.

Ráadásul 2 millát ilyenre felvenni?Kész öngyilkosság.

BMW-hez kell valamit venni,az egy vagyon,a kocsit még át kell íratni,stb...

2018. febr. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem érdemes hitelből venni. Még egy biciklit se, nemhogy egy autót. Pár magabiztos ember pofára esett már (köztük én is). A hitelt még most is fizetem, de kocsim már nincs. Szóval ne. Én szóltam.
2018. febr. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

3as vagyok.


Köszi a válaszokat, nagyon meggyőző.

Félek a hitelektől, ezért is gyűjtögettem mindig mindenre. Rokonom hitelre vett vadiúj autót, ő sikeresen visszafizette és az autónak sincs baja, minden oké. Viszont akinél beüt a baj, ott azért igen nagyot lehet bukni.

A mostani autóm öreg, nem hitelből van - hát olyan is. Már ingem-gatyám ráfizettem a javítgatására, ezért akartam beruházni egy fiatalabb, komolyabb járműre. Minél több önrésszel.

2018. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Akinek megvan a biztos anyagi háttér hozzá, az is jobban jár, ha nem ugrik bele a hitelbe, hanem félre rakja a pénzt, és 1-2, vagy akár több év múlva vásárol újszerű autót, amikor azt ki tudja hitel nélkül fizetni.

Addig meg közlekedik egy öreg, de jó állapotban lévő autóval, amire persze nem kell havi szinten jelentős összegeket költeni.

A cél érdekében akár még az igényekből is érdemes lentebb adni, 18-20 éves prémium helyett inkább választani egy 10 éves "tucat" autót.

2018. febr. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Akinek biztos, jól jövedelmező munkahelye van, az félre is tudja tenni a pénzt, és nem szorul hitelre. Mégis miből tartana fel valaki egy BMW-t, ha még megvenni sincs pénze? Utána még annyi sem lesz, mert törleszti a hitelt, fizeti a kötelezőket, tankolja, karbantartja, vagy legalábbis kéne.

Egy 116i minden lesz, csak fürge és alacsony szervizigényű nem.

2018. febr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!