Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes/célszerű...

Milyen autót érdemes/célszerű vásárolni hitelből?

Figyelt kérdés

Üdv!

Maximum kétmillió forintos hitelből milyen autót érdemes venni, mely kitart alattam pár évig kb.? Az 5 ajtós BMW 116i-ket nagyon nézegetem, 1.6 benzines motorral, manuális 5 vagy 6 sebességes váltóval. Nem vagyok Mr. Márka, csak nagyon régóta tetszenek ezek a modellek, kívül-belül. Aki írna más autót az fejtse ki kérem, hogy miért azt írta. Személyes tapasztalatokat is szívesen olvasnék, a fentebb említett BMW-ről meg főleg. Egyébként, rosszat nem igazán hallottam/olvastam róluk. BMW-szaki ismerősöm nagyon dicsérte, mert fürgék, jók a kanyarban, illetve, nem annyira szervizigényes.

Köszönöm a válaszokat. Üdv.: Vince, 26



2018. febr. 2. 17:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha még melósautót vennél, ami termeli a pénzt, akkor megérteném.

De azért hitelt felvenni, hogy legyen mit mutogatni a szomszédoknak meg a csajoknak, az nem egy túl okos dolog.

2018. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

előre hangsúlyozom, ez az én saját véleményem, nem kérek osztást a látásmódom miatt.


első körben a kérdés alapján erre egyáltalán nem ajánlott. a részleteket már nagy vonalakban leírták.


2 millióból még nem fogsz venni megbízható 1-es bmw-t. nem az alja ugyan, de ez még inkább a kategória alsóközép része. facebook-on belépsz magyar 1-es bmw csoportba(én is korábban gondolkoztam ebben a típusban), egyből szembejön a vezérműlánc nyúlás bizonyos motoroknál, ami ha jól rémlik csak úgy megy, hogyha a motort is kiemelik, 2-300ezer Ft körül, és ugye használtautónál első dolog a vétel után vezérlés, szűrők, folyadékok cseréje, szóval már csak ezért sem érdemes ennyi pénzzel nekiindulni, csak az indulásnak még a zsebedben kéne lenni magabiztossághoz 1 milliónak, hisz az átíráson meg a kötelező szervízen túl szinte biztos, hogy lesz ott még 1-2 javítanivaló.


az ember ilyen módon jobban járna, ha személyesen kimegy külföldre, vesz egy olyat, amiről őszintén elmondják, mi a hibája, ennek tükrében megalkudnak egy normális vételárat, és a maradék pénzből pedig rendberakatja.


ettől függetlenül hitelre vásárolni nem mindig hülyeség. egyrészt ha valamire feltétlenül szükség van(ez most nem az a szituáció), akkor nincs vele semmi baj. viszont akkor sem a teljes vételárat hitelből, hanem azért legalább a fele legyen meg, bár inkább több. ha 2 millióról beszélek, én 1 milliót sem nagyon vennék fel, inkább 6-700ezret, 2 évre mondjuk.

lehet mondani, hogy kamat, de ha tényleg annyira indokolt, ne vágjon már senkit padlóra az a plusz 30-40ezer Ft, úgy felfogni, hogy plusz 1 hónap törletsztőrészlet, nem a világ vége.

meg amint fentebb is írtam, így összesen 2 millió Ft-ból semmiképp sem koppra 2 millióért kell venni autót. szervízigénytől függően 1-1,5 millióért maximum.


nem feltétlenül azok vesznek hitelre bármit is, akiknek nincs meg a pénz rá egyben.

lenne 2 millió Ft megtakarításom, és mondjuk kinézek valamit 1,2 millióért, megveszem, marad 800ezrem, de 1 hónap múlva meg szükségem lenne 1 millióra viszonylag sürgősen, szívás.

de ha azt az 1,2 millió Ft-ból mondjuk a felét hitelből finanszírozom, akkor 1,4 millióm marad, abból máris meg tudom oldani azt az 1 millió Ft-os sürgős kiadásomat.

2018. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Olyan alacsonyak a kamatok most, hogy nem éri meg megtakarításban tartani a pénzt. Bármennyire fura sok embernek, ha stabil a háttér, akkor jobban megéri egy jó konstrukcióban hitelt felvenni, mint kuporgatni a bankban a pénzt.

Nyilván itt nem arra kell gondolni, hogy 10%önrésszel kell autót elhozni. De amikor 1 millió FT személyi kölcsönt kap az ember havi 25.000 Ft alatt 4 évre az nem olyan rossz.

Viszont ha nincs pénz, akkor nem BMW-t kell venni. Nem tudom mennyi az önerő, de a kocsi értékének max harmadát, negyedét fizetném hitelből. Akkor még ha totálkárra töröd is, a biztosításból ki tudod fizetni a hitelt és legalább nullán vagy, így nincs adósságcsapda.


Én nézegetnék inkább VW, Opel modelleket, lényegesen megbízhatóbb, olcsóbb fenntartású autók

2018. febr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%

Csak eppen a legolcsobb 2 millios hitel utan 600 ezer a tobblet.

És a sok tudatlan hitelbzival ellentétbem nem csak a kamat van.

A kamat 450 ezer kb, ez kb az amit az elozo nondott.

De ezen kivul kezelesi koltseg, utalasi koltseg, kozjegyzo(nagyobb hoteleknel van, hogy tudjon kovetelni a bank pl hazat v valamit)

2018. febr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
55%

Nem minden esetben hülyeség.

Mondok egy példát: szedán J Astra, most nagy kedvezményekkel, 3.5 körül elhozható egész jó felszereltséggel.

1.5 millió forint önerővel és 2 millió forint hitellel, cascoval a havi törlesztő ~38.000 lenne 60 hónapig, és a végén ~300.000 forinttal kellene többet fizetni, ami nem egy vészes összeg.

Az én esetemben ez azt jelenti hogy 5 éves autóm van 55.000 km futással és ez került nekem 3,8 millióba.

Egy ilyen autó gyakorlatilag újnak számít itthon, bár nem tudom hogy 5 év múlva mi lesz a helyzet, de szerintem olyan 2.5 millió körül el lehetne majd adni, annak ellenére hogy mindenki azt mondogatja amint kihozod a szalonból a felét éri...

Ha valaki használja 10 évig mondjuk, akkor még jobban megéri és akkor sem lesz túlzottan öreg az autó.

Gondja nem nagyon lesz az autóval a 2 év "garancia" miatt, meg amúgy is szög egyszerű az 1.6 szívóbenzines motor.

Viszont BMW-t venne a jófene, az egyes nekem nem is tetszik.

2018. febr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!