Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 42. 000 Ft-tal drágább kötelez...

42. 000 Ft-tal drágább kötelező biztosítás baleset nélkül?

Figyelt kérdés

Megkaptam a hamarosan lejáró kötelező biztosításom meghosszabbításáról szóló levelet, ami közel 42.000 Ft-tal drágább, mint tavaly. Nem volt balesetem vagy bármi más a biztosító által fizetendő költség. Végignéztem a levelet, és A0-ból B1-be léptem (tehát az Allianz szerint se szenvedtem balesetet). Holnap fogom őket felhívni, hogy miért lett ennyivel drágább a biztosítás.


Esetleg valaki volt már hasonló helyzetben? Mit számolhattak el? Nem létezik, hogy egyik évről a másikra ennyivel drágább legyen a biztosításom.



2018. febr. 4. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden biztosító annyi díjat szed, amennyit akar. Nem tudsz mást csinálni, mint biztosítót váltani.
2018. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Évforduló jön, biztosítót váltasz és kész. Tudod mennyien nem foglalkoznak ezzel? 5-10 000 ember el sem olvassa az ilyen levelet, megy tovább a biztosításuk, számold ki mennyi az 5-10000 x 42 000. Nettó haszon egy kis nemtörődömségből :D
2018. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
51%

Nekem is Allianznál 26-ról 74-re nőtt...

Mondjuk nekem volt balesetem, de akkor is sok.

Én nem szórakozom velük, biztosítót váltok, és kész : )

2018. febr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Melyik biztosítóhoz érdemes átmenni? Kik azok, akik viszonylag olcsók?
2018. febr. 4. 20:39
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

netrisk.hu

Beírod a kért adatokat majd a végén kiválasztod, hogy melyik biztosító a legolcsóbb. Aztán besétálsz ahhoz a biztosítóhoz és megkötöd az új KGFB-t.

Tudom, hogy a netrisk-en keresztül is lehet váltani, de azzal már sokaknak volt gondjuk. Jobb a személyes ügyintézés, ahol akár kérdezni is lehet.

Plusz azzal is sokat spórolhatsz, ha egyszerre fizeted be az egész évet.

2018. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Netrisk.hu- n tudsz kalkuláció indítani és biztosítót is váltani tök ingyen. Nézz körül!
2018. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sajnos későn néztem meg a levelet (rég letelt a 30 nap a felmondás előtt), mivel azt gondoltam, hogy olcsóbb lesz, mint tavaly, hiszen az ügyintéző is ezt mondta.

A kalkulátor kiírta, hogy a biztosítás vége előtt 30 nappal kell azt felmondani, de találtam egy biztosítót, ahol 1/4-ede a díj az Allianzhoz képest. Ha nem fizetek az Allianznak, akkor átmehetek másik biztosítóhoz, ugye? Illetve ez kb mennyi idő, mire az Allianz tudomásul veszi, hogy nem maradok náluk?

2018. febr. 4. 21:06
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem, ezt nem lehet csinálni, erről sajnos ebben az évben lecsúsztál.

Ha nem fizetsz, nagyon megszivatnak:

[link]

2018. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 D. Brasco ***** válasza:
Akkor ezt megszivtad...a hataridő uran mar csak egyetlen esetben tudod lemobdani a biztositast:ha eladtad az autod!De ennyi....ilyenkor mar nincs ilyen hogy de talaltam olcsobban!
2018. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Esetleg olyat lehet, hogy nem 1 évre kötöm meg újra a biztosítást az allianznál, hanem csak 3 hónapra?
2018. febr. 4. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!