Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rossz helyen parkoló autóst...

A rossz helyen parkoló autóst hogyan lehetne okosan megbüntetni?

Figyelt kérdés
Rendszeresen a kapubeállóba áll, ezzel megakadályozva a saját kertünkből való kijutást. Közteresek leszarják, max megbüntetik, ha épp ott van mire kiérnek, a rendőrök ki sem jönnek.

2018. febr. 6. 23:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
58%
Bemész a közeli kocsmába, adsz egy ezrest a legközelebbi embernek, hogy engedje le a kerekét a kocsinak. Ha rád hívja a rendőrt, kiküldöd az asszonyt, aki persze nem tud semmiről. :D
2018. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Rám egy öregasszony kihívta a rendőröket+még alkoholos filccel előtte összefirkálta a szélvédőt.

Pedig nem a beállóban álltam csak szembe vele, ügyes kocsis el tudott volna kanyarodni a kocsi előtt.

Rendőrök megkértek álljak el és ennyi volt.

És csak 1x álltam szembe is mert nem lakok ott csak a szüleim és sosincs hely sehol mert egy fizetős övezet vége pont a hely...

2018. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Alapvetően összefoglalom mi a gond. Sajnos nem mindig ugyanaz az autós áll be az autóbeállónkba. Ez az "egy bolond százat csinál" elv. Egy ideáll, majd a többi hülye meglátja a remek lehetőséget abban, hogy "ohh jaj én miért ne lehetnék ekkora barom, mint ő, és mivel az utcában van még legalább 100 üres parkolóhely, beállok már én is ide a hülye kapubeállójába". Ezt egyébként komolyan írom, az utca tele van üres parkolóhellyel, ami ingyenes, és törvényesen lehetne odaállni.


Másrészt a kedves tilosban parkolók nem várják meg a köztereseket, hanem gyanútlanul lépnek le a tett színhelyéről a nap bármely szakaszában. Van hogy órákig, és van hogy egész éjjel elállják a kapubeállót, itt tartani meg nem tudjuk őket a büntetésig, kivéve ha leeresztjük a gumikat, de az önbíráskodás. Ha hozzáérek az autójához és bekenem a szélvédőt bármivel, az meg rongálás. Persze bizonyítani kellene, de ez nem megoldás, mert ugye a karma...ez visszaüt majd ránk. Vannak kutyáink, nem hiányzik hogy megmérgezzék őket. Van autónk, nem hiányzik hogy kárt tegyenek benne. Ha az erőviszonyokat nézem, akkor általában kis értékű autóval állnak oda, nincs komoly veszítenivalójuk sem.


Próbáltunk kiírni nekik cetlit a szélvédőre, mire a válasz az volt "oda állok ahová akarok, mert közterület". Szóltunk is, annak akit megláttunk, az vagy leugatott, úgy hogy én szégyelltem magam a végén, vagy szóra sem méltattak.


Én már arra is gondoltam, hogy kellene vmi szerkezet, amit berakok a gumik alá, és rohadt lassan leenged neki, miután elindul, és beleragad a gumiba, olyasmi mint a "jancsi szeg", de valami rafináltabb módja ennek, mert ez nem bizonyítható, hogy itt szerezte, nem áll fenn a közvetlen szándékosság, de mégis cserélhet vagy két gumit. Nagyon muszáj lenne a jó ötletekre, legyetek olyan kreatívak, mint a fűrész volt annak idején, ő úgy gyilkolt, hogy nem ért fizikailag senkihez :)

2018. febr. 8. 21:04
 14/20 anonim ***** válasza:

Elég furcsa kapubejárótok lehet,hiszen azért lássuk be nem keresik az emberek a bajt, nomeg a dudáló felháborodott lincshangulatú tömeget,feltűnést.

Mert aki tudatosan odaáll,az nyílván tisztában van ezekkel a kísérőjelenségekkel,tehát el kéne gondolkozni hogy miért ennyire gyakori jelenség ez nálatok...

Ha tiszta gaz és szemét a bejáró melyet tábla sem jelez,akkor okafogyott a felhábor9dás.

Mindenki siet-ott egy hely-és ennyi.

Na pont így nézhet ki ez a bejáró... Gratulálok Neked is,és a szomszédaidnak os!

2018. febr. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Továbbra is a felfestett "X"-et ajánlom:

[link]

2018. febr. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen, ez a tipikus maro rosszindulat...sajnos ez annyira jellemzo. Uj keritesunk van, tablaval, uj lekovezett kapubeallo. Diplomas normalis emberek vagyunk, a szomszedaink is normalisak, diplomatak, muveszek (nem ok parkolnak oda) szemben van egy nagymeretu vallalkozas...az odaerkezok parkolnak be ugy a kapubealloba hogy a szemkozti parkolo tele van ures hellyel. Az emberi ostobasagot ne en probaljam mar meg megerteni...de mindegy akkor legkozelebb elhuzatom egy ismerosommel es ket utcaval arebb leengedem mind a 4 gumijat...
2018. febr. 10. 16:42
 17/20 10 deka farhát ***** válasza:
Akkor esetleg a nagyméretű vállalkozás képviselőinek kéne szólni, hogy ne ott parkoltassák az ügyfeleiket.
2018. febr. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én úgy oldottam meg, hogy rálapátoltam vagy 80 cm havat, mert a kapumban parkolt. Pedig nem is ebbe az utcába jött, és ráadásul az utca teljesen üres volt, és sehol senki...

Csak 8 méterrel kellett volna odébb állnia. Ja és persze milyen bunkó, tapló volt, mikor meglátta az autóját, látnotok kellett volna!

2018. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Én biztos hogy a hónodalá tettem volna a fejedet igentisztelt utolsó.

Persze fórumon mindenki megmondja a tutit,kiássa beássa elbarikádozza ráugrik eléáll mögéáll,-ezzel szemben élőben meg nyüszítenek alig hallhatóan 10 méter távolságból.

😂

2018. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

És majd utolsó utáni maga dönti el messziről, hogy valójában úgy volt-e? Küldenék fényképet, de nem foglalkozok ilyen tapló hozzászólással, mint a magáé. Pszichológiai osztály nyitott a számára.

Várok továbbra is értelmes hozzászólókat.

2018. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!