Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszerfalon folyamatosan...

Műszerfalon folyamatosan világító Abs mit jelenthet?

Figyelt kérdés
Vezettem, elindulás, megáll. :) Viszont a gyerek lepadkázta a vezetőoldali első kereket, úgy hogy a dísztárcsa is letört. Lehet ez a probléma forrása. Körben világít az abs mindig, állva, menet közben.

2018. febr. 8. 16:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Elindul és megáll. A kérdésem arra irányul, hogy engedhetem vele a gyereket addig, míg nem látta szerelő vagy sem. 15 km-t megtétele vele próbaképpen. 50-90 km/h között. Veszfékezni viszont egyszer sem próbáltam
2018. febr. 8. 17:02
 2/7 A kérdező kommentje:
megtettem. Bocs telefonról
2018. febr. 8. 17:03
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha megpadkázta valsz a szenzor halt meg. Ha nincs szerencséd akkor a vezérlőnek van baja, de annak nem lehet a padkázástól.


Az ABS valsz nem működik, vészfékezésnél kritikus lehet, de 20 évvel ezelőttig mindenki boldogan vezetett abs nélkül...

2018. febr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy összefügg a padkázással a probléma. Minden bizonnyal az ABS fordulatszám-jeladója (aminek nem ez a hivatalos neve, de most jó ez így is) adta meg magát a kapott ütéstől. Ha már 10-15 éve küzd a felcsapódó vízzel, sós hólével, kavicsokkal, porral, akkor elég neki egy szép, nagy, kívülről nem sok jelet hagyó ütés is, hogy ne adjon többé értelmes jelet, ilyenkor pedig hibát jelez az ABS.
2018. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igenám, csak most hétvégén pihent a kocsi és ma már nem jelent meg a műszerfalon az abs jel!

Ez hogyan lehet? Eddig vezettem. 5 órája semmi jelzés.

Most akkor vigyem szerelőhöz vagy sem?

2018. febr. 12. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Vidd, csinálnak rajta diagnosztikát illetve az érintett keréknél nézess rá a jeladóra. Lehet akár kontakthiba is.
2018. febr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha elmúlik a hiba az akkor egyértelműen jeladó. Az szerencsére nem drága.

Arra kell csak figyelni, hogy amíg világít addig nincs ABS, tehát okosan a téli fékezésekkel, nem satuzgatni. Csak ha muszáj.

2018. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!