Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedesben tényleg elfüstöl...

Mercedesben tényleg elfüstöl a vezérlőegység ha úgy csererelék akkumulátort, hogy egy darabig nem kap áramot?

Figyelt kérdés

Van egy facelift-es w203 cdi 220-as mercedesem amiben ki kellene cserélni az akkumulátort. Gondoltam itthon kicserélem és találtam is így jó videót hozzá ami alaposan végig viszi az amúgy sem bonyolult műveletet. Először a negatívat utána a pozitívat vesszük le, és fordítva vissza.


Na de alatta ott sorakoznak a kommentek, hogy így csinálta és nem indul az autója. Alatt meg, hogy neki szintén nem indul és elvitte Mercedes szervizbe ahol közölték, hogy tönkrement a hátsó relé/vezérlő doboz (SAM egység) amiért nem volt folyamatosan áram alatt. Fórumokon ugyanezt írják és végig panaszkodnak, hogy nekik a csere miatt mi ment tönkre. Helyi nem márka szervizbe is elmentem megkérdezni de ilyennel még nem találkoztak. Kérdem ezek után, hogy tényleg van ilyen? Inkább márkakereskedésbe vigyem kicserélni minthogy sem +200,000 forintot fizessek egy elektromos egységért?


2018. febr. 11. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Baromság. Hol olvastad ezeket, belinkelnéd?
2018. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2018. febr. 11. 19:52
 3/11 A kérdező kommentje:

Videó komment:

"I changed the batteri on my w203 just as described in this video, and my rear sam(fuse box) blew up! Went to Mercedes and they told me you shoud always have external connection in when you change batteri..."


Fórum:

"A very big caveat when replacing a battery is to ensure that you keep power connected to the car. Connect a second battery to the auxiliary positive connector and to earth until the main battery is replaced."

2018. febr. 11. 19:55
 4/11 A kérdező kommentje:

"This car needs constant supply of battery power. The removal of the battery will disrupts the computer settings in the car. In the worse situation, the car won't start..."


Ezekből kifolyólag gondoltam én, hogy talán mégsem kéne házilag vagy egy mindenhez értő szakmunkásra bízni még ezt sem. Csak azt nem értem, hogy mi történik olyankor amikor lemerül az akkumulátor? Ugyanúgy tönkremegy a hátsó vezérlő?

2018. febr. 11. 20:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Nyilván el fog felejteni néhány beállítást, ablakemelők végállását, dátumot, fogyasztási adatokat, rádiókódot. De hogy tönkremenjen bármi, az hülyeség. Mi van, ha egy javítás miatt kell áramtalanítani?
2018. febr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 D. Brasco ***** válasza:
Sajnos a mercik tenyleg hajlamosak erre!Kerd meg valami ismerosodet higy mintha bikaznatok az autot kossetek ossze az akksikat,majd ugy vedd le a sarut a tiedrol...igy a masik autorol vegig kap aramot aztan uj akksi be es saruk vissza
2018. febr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5 Igen, írja is valaki, hogy külön elszokták menteni a rendszer pillanatnyi státuszát így beindításkor nem törlődik. De másnak meg ezek után be sem indul az autó a SAM miatt, kevésbé rosszabb esetekben meg bármelyik más elektronikai berendezés megy tönkre.


#6 Szeretem a mercedest, de szervizelésnél mintha direkt bonyolítanák túl csak azért, hogy a márkaszervizetekben lehessen bármit is megcsinálni rajta. Amolyan franciásan komplikált, nem csoda hogy a Renault-al összefonódtak.


Nem kísértem a szerencsémet inkább viszem a Pappas-hoz még egy nyamvadt akkumulátor miatt is.

2018. febr. 11. 20:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát én már jó néhány Mercit csináltam és a munkából adódóan szinte mindig áramtalanítani kell az autókat (kasznizás), de még egyikkel sem volt probléma a visszacsatlakozás után.
2018. febr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8# Mikoriak voltak? Enyémben pl. elől-hátul vezérlő van ami kiszolgálja az egész autó elektronikáját. Ha az egyik elszáll akkor megette a fene, nem indul be.


Ma megnéztem, és van benne külön töltő csatlakozási hely, tehát igaz lehet a sztori amit írnak. Mindenesetre holnap bemegyek a márkaszervizbe, rákérdezni, hátha elárulják a titkot.

2018. febr. 12. 20:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs ott semmi titok. Igaza van az előtted válaszolónak.
2018. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!