Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedesben tényleg elfüstöl...

Mercedesben tényleg elfüstöl a vezérlőegység ha úgy csererelék akkumulátort, hogy egy darabig nem kap áramot?

Figyelt kérdés

Van egy facelift-es w203 cdi 220-as mercedesem amiben ki kellene cserélni az akkumulátort. Gondoltam itthon kicserélem és találtam is így jó videót hozzá ami alaposan végig viszi az amúgy sem bonyolult műveletet. Először a negatívat utána a pozitívat vesszük le, és fordítva vissza.


Na de alatta ott sorakoznak a kommentek, hogy így csinálta és nem indul az autója. Alatt meg, hogy neki szintén nem indul és elvitte Mercedes szervizbe ahol közölték, hogy tönkrement a hátsó relé/vezérlő doboz (SAM egység) amiért nem volt folyamatosan áram alatt. Fórumokon ugyanezt írják és végig panaszkodnak, hogy nekik a csere miatt mi ment tönkre. Helyi nem márka szervizbe is elmentem megkérdezni de ilyennel még nem találkoztak. Kérdem ezek után, hogy tényleg van ilyen? Inkább márkakereskedésbe vigyem kicserélni minthogy sem +200,000 forintot fizessek egy elektromos egységért?


2018. febr. 11. 19:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
2003-2007 körüli évjáratok, köztük W203, ML, Vito, Sprinter és még egyikkel sem volt probléma. W203-ból volt amelyiknek a teljes vezérlő egységét kiépítettem hátulról, mert a sárvédőt cserélni kellett, aztán félig visszaraktam, hogy ne kelljen csörlőzni a trélerre, amikor vittük a piktorhoz és nem volt vele semmi gond. Persze ettől még előfordulhatnak ilyen anomáliák, de én még nem tapasztaltam ilyesmit.
2018. febr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!