Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Németországból származó autó...

Németországból származó autó visszapapírozása németre lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Németországból származó,magyar rendszámú autót vásároltunk kb 2 éve,magánszemélytől. Időközben Németországba költöztünk,autóstól.Mivel itt kötelező a német rendszámú autó így a kérdésem az lenne,hogy lehetséges újra német rendszám az autón? köszönöm e válaszokat előre is
2018. febr. 12. 13:40
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
Minden fele keppen egyszerübb es jobban jarsz ha veszel egy alapbol nemet papirosat a mostani meg itthon eladod!
2018. febr. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kb 600-1000€ közt mozog a papír
2018. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bebaxna ha ilyen drága lenne...
2018. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne a lakóhelyed szerinti Zulassungstellét megkérdezni, de szerintem sincs ennyire drága.
2018. febr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2-es num tudom honnan veszad az árat?

Én is magyarországról vittem ki az autómat.

( Ah hogy előtte már volt Németországban forgalomba helyezve inreleváns ) Megkeresel egy "Zulassungstelle" -t

ott elmondják mit kell tenned. Kell egy új TÜV. Ez kb 300 euró volt. Egy papír a biztosítótól. "Haftpflicht" a kötelező. Casco a casco. Ez ingyen van ( a papír ) majd a bankszámládról vonják a díjat, amin nem lepődsz megy hogy a havi az kb. az otthoni éves. Ha tudsz vinni igazolást Mo-ról a kártörténetről azt elfogadják. Én a HUK-Coburg-nál vagyok aránylag olcsó. ( Évi 700 )

Fizeted még a rendszámot 30 körül. + a "Zulassungstelle" is elkér kb 50-et. Magyar rendszámot leadod. Újat felrakod. Lemondod a magyar biztosítást. Más dolgod nincs ők lejelentik a magyar tokmányirodának, hogy Németországban üzembe helyezted. Az egész elintézhető egy fél nap alatt. TÜV 1 óra. Biztosító 1 óra. "Zulassungstelle" 1 óra.

Kérni fogják viszont a rendőrök a német jogosítványt is.

"Führerscheinstelle" Fillérekért kicserélik és soha sem jár le. Egyébként én évekig jártam magyar rendszámmal. Macerás lett volna magyarországon jogosítványt intézni. Kiváltottam a németet. A következő igazoltatásnál szólt a rendőr hogy papíroztassam le az autómat. Hivatalosan, ha jól tudom fél éven belül mindkettő elintézendő.

2018. febr. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,szép napot mindenkinek 😊
2018. febr. 15. 13:23
 7/9 A kérdező kommentje:
A német jogosítványt nem tudom,viszont az autó átpapirozása a bejelentett német lakcím után 6hónapon belül kötelező.Miután megállított a rendőr és felvilágosított ezt 100%-ra tudom. Most mindenhonnan papírokat kapunk, igazolni a lakcímet,munkahelyet stb. Javaslom mindenkinek aki kiköltözik,hogy tényleg német rendszámú autóval közlekedjen.felesleges dolgoktól kíméli meg magát. Üdv Melinda 😊
2018. febr. 15. 13:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmilyen lakcím, munkahely igazolás nem kellet. Ez nem érdekli őket megmondod hol laksz. Lakcímbejelentéshez is elég volt bediktálni hol lakok. ( Változhatott 7 éve volt.)
2018. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A bejelentett lakcím dátuma érdekli őket,hogy miután igazoltattak,több mint 6 hónapja tartózkodok-e itt a magyar rendszámú autóval.Ha igen akkor jön a büntetés, rosszabb esetben az azonnali rendszám levétel.
2018. febr. 15. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!