Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket vegyem ujonnan Honda...

Melyiket vegyem ujonnan Honda vagy Kia?

Figyelt kérdés

Csak szivobenzin johet szoba: Honda Crv 2.0 elegance vagy Kia optima sw 2.0 ? Ez a ketto maradt jelenleg szamitasban. De barmit meghallgatok.

Esetleg: hyundai i40 kombi, mitsubishi outlander, toyota avensis

Lenyegi kerdes a minnel inkabb megbizhatosag , hosszu tavra kene az auto(tobb ev) . Barki akinek van tapasztala egyik masikkal , tenyleg nem tudunk donteni a csaladdal. A honda kevesebbet fogyaszt papiron , viszont kisse kenyelmetlen belul , a kia sokat fogyaszt , de nagyon kenyelmes es megis alacsony kombi.



2018. febr. 16. 09:27
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
71%
Kis 41 százalékos! Nem akarlak ismét lenullázni, de mivel a magabiztosságod mellé már pimaszság is társul, mégis megtenném. Írtad ugye a Toyotákat... Jelenlegi Toyota széria modellekbe választható benzinmotorok:1,0vvt-i nem turbós. 1,33 dual vvt-i nem turbós. 1,5 dual vvt-ie nem turbós. 1,6valvematic nem turbós, 1,8valvematic nem turbós. 2,0valvematic nem turbós. 1,8 atkinson (hibridekben) nem turbós. 2,5 atkinson (hibridekben) nem turbós. 1,2 d4t hoppá, ez egy kis köbcentis közvetlen befecskendezéses benzinmotor. Azaz EGY darab motor van, ami turbó benzines a teljes kínálatból... És az is sokat elmond, hogy ezt a motort kizárólag európai piacokon tudod kérni az autóhoz. A világ többi részén nem mutatkozik rá igény.
2018. febr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
22%

Erre nem kell válaszolnod!Vagy ha mégis én meg sem nézem amit írtál!


Nem mutatkozik rá igény mint ahogy írtad hiszen külföldön mindenki hibridet választ.

Fogdd fel hogy hiába erölködsz a hülyeségeddel nincs igazad.Fogdd fel régimódi vagy,ez van.Tőlem aztán nullázgathatsz mint egy idióta én ezt nem teszem meg mert ennél többre tartom magam minthogy egy primitív emberrel veszekedjek.És igazán nem kellett volna kiírnod kérdést a régi autókról láttam ott is lepontoztál hogy lerontsd a profilom de sebaj majd csinálok egy újat.


A kérdezőtől meg elnézést kérek hogy ez lett a kérdéséből.

2018. febr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Először is, te kezdtél el itt ugrálni, miközben többször is szembesítve lettél azzal, hogy hülyeségeket írsz, és akik erre rávilágítottak neked, azokkal személyeskedni próbáltál. Na, ezek miatt kell elnézést kérned a kérdezőtől, nem miattunk. Még ebben az utolsó beírásodban is hülyeséget írtál. (külföldön mindenki hibridet használ). Nem hisztizni és megsértődni kell, hanem elismerni, hogy tévedtél.

Ja, nem tudom milyen kérdésre gondolsz, én mostanában semmilyen kérdést nem írtam ki. Gondolom ott is okos akartál lenni, amit a többiek nem díjaztak..

2018. febr. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 mnblkjpoi ***** válasza:
40%

Jajj ez a két h lye.

Akkor most leszögezem mindkettőtökkel:

szívó:nem gyorsulási világbajnokok a turbósokhoz képest meg nem a legkevesebb fogyasztással rendelkeznek,de kinyírhatatlanok(már amelyik)

turbó:Ezek lehetővé teszik a dinamikus közlekedést,nem eszik annyit mint a szívó.Cserébe itt egy kicsit nagyobb a meghibásodási rizikó,de ha megkapja a kellő törődést akkor ez is baromi megbízható tud lenni.

Abban viszont igaza van a 41 százalékosnak,hogy ha megnézitek a legtöbb normális gyártó kínálatát,akik tudnak is megbízható és egyben jó motort gyártani akkor a zömük turbós (Vw,Renault,PSA,Honda,Mercedes).

A szívó kisautókba való városi közlekedéshez.

A turbós utazóba való pályázásra.

ENNYI

2018. febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
Látom kész az új profilod, amit az előző válaszban említettél. Óvatosan a több felhasználói fiókkal, mert azért könnyen kitilthatnak innen.
2018. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:

Nincs kész;)

Szivat a gmail.:)

Nem akrja hogy össze jöjjön.

2018. febr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Semmi baj ezzek a vitaval, valamilyen szinten ez is segit a dontesben. Na mar most ha ez segit abban , hogy segiteni tudjatok nekem: nemetbe dolgozunk, de kint a lakastol elmegyunk a raktarhoz ami 5km oda vissza. Ott viszont beulunk egy transporterbe es azzal megyunk dolgozni. Szoval a sajat autonkal ez a napi 5km a tav. Hetenteazert jarunk vasarolni is meg tankolni , na ez heti egy nap ami +5-10 km kornyeken mozog. En szerintem meg ahogy olvasgattam , nekunk a leghatekonyabb a szivo motor. En ertem a turbo dinamikusabb , de 5kmre minek? Kb bese tud melegedni , meg aztan lehuteni. Persze evi 5-6x hazamegyunk(2000km) oda es vissza. De meg ehhez se modanam hogy mindenaron turbot akarok. A mostani 1.6 suzuki szivo szedan , es ezt mindig is gyakran karbantartottuk. 15k km-ént olaj es szuro csere , plusz atnezetes. Csak mar kicsi az auto es 10 eves. Jobb lenne egy uj es tagas auto , viszont a legfontosabb a megbizhatosag.
2018. febr. 20. 16:22
 28/41 anonim ***** válasza:
Jól gondolod, hogy az igénybevételhez szeretnél motort választani,és az öt kilométeres ingázáshoz biztosan jó a szívómotor. Bár én már nem tudom merjem-e írni ezt, mert mindjárt jön a turbóimádó barátunk, aki majd jól lehülyéz, néhány plusz érdekesség hozzáadása mellett... :-) Ha tényleg a megbízhatóság a legfontosabb, akkor ott vannak a kérdésedben a legmegbízhatóbb modellek. A Kia esetében pl nem hagyható figyelmen kívül a gyártó által felajánlott hét év garancia, ami azért nem keveset nyomhat a latban. A japánokat meg úgysem kell bemutatni megbízhatóság szempontjából, ott inkább a kényelem, kinézet lehet választási szempont.
2018. febr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Napi 5km:) miért nem ezzel kezdted:)

A napi 5km kész turbógyilkosság.

Turbófanként én is azt mondom hogy szívó.

2018. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Igazából egy hybrid lenne jó neked.Alig eszik nagyon megbízhatóak.És az elektromotornak köszönhetően nagyon dinamikus autók.

Ajánlom figyelmedbe a Toyota priust kategóriájában a legjobb vétel.

2018. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!