Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten a Belvároshoz...

Budapesten a Belvároshoz közel milyen megbízható parkolóhelyeket ismertek, ahol normál méretű turistabusszal este 6-6:30 körültől reggel 8-ig biztosan lehet parkolni?

Figyelt kérdés

Belvároshoz közel: Pest: Kiskörúthoz, Nagykörúthoz viszonylag közel, Budai: Budai vár környékétől max. 10-15 perc busszal


A "biztosan" alatt azt értem, hogy

- rá lehet fordulni a parkolóhelyre (nem túl szűk ehhez az utca, az utcán parkoló autók nem akadályoznak)

- kellően nagy a parkoló, h. egy busz is beférjen (és tudjon bent közlekedni az autóktól, legyen pl. számára egy hely, ahová félrehúzódhat)

- le lehet fixálni az üzemeltetővel előre, hogy fogadja a buszt (sokra ugyanis nem megyünk vele, ha "elvileg" lesz parkolóhely, a gyakorlatban viszont, amikor már odaérnénk, kiderül, hogy ma pont nem, és körözhetünk fél Budapesten, majd mehetünk jó távolból oda-vissza a szállásig).


A busz miatt külszíni parkolóhely jöhet csak szóba (pl. mélygarázs nem).


Mondanám, hogy nem fizetős és őrzött hely is érdekel, de ezekben ki tudja, mennyire lehet bízni (ha csak nem valamilyen tényleg biztonságos helyen vannak). + Ezeket, gondolom, ellepik a helyi járművek is (amúgy teljesen joggal), amint vége a fizetős parkolási napszaknak


Ezt találtam: [link] (de nem minden parkolónál van elérhetőség, és nem is mind busznak való a mérete miatt).


A Westendnál van külső buszparkoló, annyit tudok még, de az messze van nekünk, és nem tudom, mennyire van tele (elvileg 6 buszt fogadnak csak).


Előre is köszi!



#Budapest #busz #parkolás #buszparkoló #külszíni parkoló
2018. febr. 16. 22:08
 1/2 A kérdező kommentje:
*nem fizetős és őrzött hely= nem fizetős és nem őrzött hely.
2018. febr. 16. 22:10
 2/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%

Itt lehet busszal parkolni, de nem tudom, hogy éjszaka fizetős-e, illetve az sem biztos, hogy mindig van szabad hely.

[link]

2018. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!