Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért világít a skoda fabia...

Miért világít a skoda fabia motorhibajelző lámpája?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2002-es 1.4-es 100Le skoda fabia benzines autó. Úgy történt, hogy vettem egy klíma tisztító spray-t, amit a kocsiba kell tenni és nyomja ki az anyagot. A kocsit 10 percig kellett alapjáraton üzemeltetni klímával és belső keringéssel, max ventilátorral. Utána tíz perc szellőztetés ugyanígy járó motorral. A tizedik perc környékén leesett az alapjárat, kicsit egyenetlen lett és elkezdett villogni a sárga motor hibajelző lámpa. Leállítottam és megnéztem a könyvet. Azt írja, "hiba a kipufogógázban", a motor csökkentett teljesítménnyel üzemel tovább. Megint beindítottam, de ekkor már nem villogott, hanem egyfolytában világít. Mentem vele egy kört, a motor egyenletesen jár, jó az alapjárat, kicsit gyengébb lett és világít a lámpa.


Lehet ennek köze a klímatisztító spray-hez, lehet hogy azt szívta be és megbolondította a szenzorokat, vagy komolyabb baja lehet?


Van olyasmi, amit itthon is ellenőrizhetek, pl gyertyák?

(van egy csomag új gyertyám, csak még nem raktam, be)


A segítséget előre is köszönöm, remélem nincs nagy baja!


A lámpa elalszik magától, ha megszűnik a hiba?



2018. febr. 17. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Hat lehet benne valami hiszen futesnel a motorhot vonja el es azzal fut bar nem valoszinu hogy ilyen hibat okozna.

Várj 1 napot had szellőzzön esetleg autózz vele.

2018. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


A hibajelző lámpa magától kialszik, ha megszűnik hiba?

2018. febr. 17. 16:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Magától úgysem lesz jó,ez illúzió.

Valószinűleg az autóval évek óta csak tötymörögsz,nem tisztul a részecskeszűrő,ez a negyed óra alapjárat csak rátett egy lapáttal.

2018. febr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ennyi böszmeséget össze hordani.. 2002-es BENZINES autóban részecskeszűrő? Ne vicceljünk már. A motor azért jár most egyenletesen, mert a vezérlés vészprogramba átkapcsolt és sok tényezőt, köztük a hiba forrását figyelmen kívül hagyja és saccolt, előre beprogramozott értékekkel dolgozik. Ki kell olvastatni a hibakódot, az alapján el lehet kezdeni hibát keresni. A hibajelző nem alszik ki, ha a hiba már nincs jelen, a hibatárolóban el van mentve a rendellenes működés.

Üdv: egy szerelő

2018. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Eldugult a részecskeszűrő
2018. febr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma beindítottam a verdát és a kulcs elfordítása után kialudt a sárga jelzés!!!! Hogy lehet ez? A kocsi megy rendesen, mint előtte. Nemsokára megjön a hibakód kiolvasóm, azzal megnézem mi dobta a jelzést.
2018. febr. 18. 14:17
 7/7 anonim ***** válasza:

A szerelő hozzászólására hallgass, jól beszél! Egyébként a sárga jel csak figyelmeztetésjelző, az kialudhat magától is, de a hiba el lesz tárolva éa a ptobléma előjöhet máskor is. Piros hibajelzés az, amikor kocsi leállít és csak tréleres helyváltoztatás engedélyezett.

Pontosan milyen hibakód olvasót rendeltél? Ugyen nem ELM327?


Üdv: egy fejlesztő.

2018. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!