Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerul 15km ut a...

Mennyibe kerul 15km ut a kocsimmal a varosban?

Figyelt kérdés

1.1 benzines kocsi, nem tudom a pontos fogyasztast

varosban, nem dugoban, de piros lampakkal, meg-meg allva

15km-es ut mennyi forintba fajhat?


2018. febr. 19. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Számold ki az átlagfogyasztásodat. Ha 8 liter/100 km körül van, akkor nagyjából 30 forint/km.

Fogyasztás mérése: töltsd tele a kocsit a kútnál és a km számlálót nullázd le. Amikor már fogy ki a benzin, irány a kút, töltsd tele. Ha belement mondjuk 45 liter, akkor megnézed, hogy hány km tettél meg ennyi benzinnel (mondjuk 600 km-t). A számlálót újra nullázod, így újra tudsz fogyasztást számolni kövi tankolásnál.


A 45-öt osztod a 600-al, majd szorzod az egészet százzal: 45/600*100=7,5 l.

7,5 literes a fogyasztásod száz kilométeren. Innen már csak megy, hogy egy km, 10 km, 15 km mennyibe kerül nagyjából :)

2018. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
7L fogyasztással 350ft benzin ár mellett kb 370 ft, de lehet csak 6L fogyaszt a kocsi vagy még annyit se, mert elég kicsi a motor persze ehet többet is, valahol 300 és 400ft között. Induláskor lenullázod a fogyasztást, az út végén kapott számot felszorzod 350el(benzin ár) az így kapott eredményt pedig beszorzod 0,15-tel és már is megvan.
2018. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ugy tudtam a jogositvanynak feltetele a 8 altalanos........
2018. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(15y/100)*z, ahol y a pontos fogyasztas, amit nem tudunk es z a benzin literenkenti ara, ami kutankent valtozo.
2018. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem a benzinre volt kíváncsi. Van kocsikopás meg ilyenek is...
2018. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!