Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Titsák be a glòriát a...

Titsák be a glòriát a 2018-as Formula 1-es autòkròl?

Figyelt kérdés

A biztonsàg az első,ezt mondja Jean Todt,az FIA elnöke,de azzal nincs tisztàban,hogy a Halo egy ùj,fejletlen biztonsàgvèdelmi eszköz,ès szàmos veszèlye van:

-A versenyző rossz kilàtàsa az autòbòl,főleg az èjszakai versenyeken

-Ha kèt autò ütközik,leválik a gumi futòfelülete,elszabadul egy műanyag zacskò,az ràragadhat a halora ès balesetveszèlyes helyzetet teremthet

-megfelelő rögzìtèse ellenère is bármikor elszabadulhat,ès akàr a nèzők közè is eshet,vagy egy màsik versenyző fejère,legrosszabb esetben elszabadul a pàlyàn egy versenyző belehajt ès vègzetes balesetet okozhat.

-ha a versenyző balesetet szenved ès beszorul a halo miatt nehezebben fogja elhagyni az autòt,tűz esetèn ez vègzetes is lehet.

Ès mèg rengeteg èrv a halo ellen szòl,a szurkolòk ès szakèrtők többsège reméli,hogy a Kìnai futamon már nem ez lesz a téma ès az lesz az èv első normális,halo mentes futama.


2018. febr. 19. 21:14
 1/4 A kérdező kommentje:
Aprò törmelékek,tàrgyak ellen sem vèd meg pl.Felipe Massa 2009-es Hungaroringes balesete.
2018. febr. 19. 21:18
 2/4 A jó édes ***** válasza:
100%

Tényleg - Jean Todt ilyen dolgokkal biztos nincs tisztában. Végülis csak 40 éve az autósportban dolgozik és annyi világbajnoki címe van, mint égen a csillag, de még tényleg nem jutottak eszébe ilyen triviális baromságok, ahogy másnak sem az FIA-nál.


"A versenyző rossz kilàtàsa az autòbòl"

Minden versenyző egyformán fog rosszul kilátni, tehát ez versenykorlátozó tényező biztos nem lehet. Egy zártpályás versenynél pláne nem, ahol ugyanazokat a köröket írják le a versenyzők sorban egymás után, tehát senki nem fog azon meglepődni, hogy milyen kanyar jön.


"Ha kèt autò ütközik,leválik a gumi futòfelülete,elszabadul egy műanyag zacskò,az ràragadhat a halora ès balesetveszèlyes helyzetet teremthet "

Miért, a bukósisakra nem ragadhat rá egy nejlonzacskó? Versenyző fogja, letépi és megy tovább.


"megfelelő rögzìtèse ellenère is bármikor elszabadulhat"

Nem - a megfelelő rögzítés definíciója pont az, hogy nem szabadulhat el. De ez olyan orbitális baromság, amely bármely alkatrészről elmondható, mégsem sír senki a miatt, hogy tiltsák be a hátsó szárnyat, kipufogócsonkot, visszapillantót, mert "elszabadulhat" és megölhet valakit.


"ha a versenyző balesetet szenved ès beszorul a halo miatt nehezebben fogja elhagyni az autòt"

Hát az a versenyző, amely előrefele szokott kiszállni a gépéből meg is érdemli, hogy bennégjen. Oldalirányban viszont még segít is nekik, ingyen rokkant kapaszkodó (nagyanyámnak is volt ilyene a fürdőkádban).

2018. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem én ha 2 órát kéne úgy körözgessek, hogy pontosan előttem egy fekete csík takarja ki a látómezőt, legalább 3 dioptriát romolna a látásom, és még kancsal is maradnék utána.


Na de: én figyelemmel követem az F1-es híreket, fórumokat, miegymást. A napokban kijöttek az új autók, abszolút emészthető a HALO rajtuk, nincs is gond a kinézettel. De egy fontos kérdésre nem kaptam választ: mégis mitől véd meg ez a szar? Az utóbbi 10 évből valaki tud valami esetet, mikor ez a HALO segített volna (Bianchi esete nem játszik, ott nem segített volna ez sem).

2018. febr. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A jó édes ***** válasza:

"Aprò törmelékek,tàrgyak ellen sem vèd meg pl.Felipe Massa 2009-es Hungaroringes balesete."


Apró adalék, hogy Felipe Massa nem is vesztette életét, ellenben Henry Surteesszel.

2018. febr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!