Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ennyi motorolaj...

Normális ennyi motorolaj fogyasztás?

Figyelt kérdés

Ugyebár normálisan valamennyi olajat elfogyaszt az autó.

Van egy Dodge Caliberem, 2006, 140 LE 2000 Diesel

Kb 1.000 km-t tettem meg vele, és a vinó pálcán lévő szint, kn 2-3mm el kevesebb a mai ellenőrzés során. Aggódnóm kell ? kb 2 l olajat evett meg 7000 km alatt. mert mikor vettem a kocsit decemberben a nivó pálcán az olaj a normáls szint tetejét érte. azóta kb inkább 1.5l olajat töltöttem eddig bele. vásárláskor 149.7xx Km. most kerekitek 158e re. ( decembertől mostanáig futott km )


2018. febr. 22. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én életemben nem töltöttem rá egy kupicával sem. Az olaj üzemanyag, de nem a fogyó fajtából. Nincs miért csökkennie a mennyiségének.
2018. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

'Ugyebár normálisan valamennyi olajat elfogyaszt az autó. '


Nem. Tizeneves Toyotam van, egy csepp olajat soha nem kellett utanatolteni. Amelyik motor igy eszi az olajat, az sz*r, kopott, vagy szivarog valahol, es javitani kell.

2018. febr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs alatta olaj, akkor kezdhetsz aggódni mert ez már sok. Ja, és a 158e km-hez is valószínűleg hozzáadhatsz még úgy 200 ezret.
2018. febr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Két teljesen egyforma motor között is előfordul néha, hogy az egyik fogyasztja az olajat, a másik pedig egy cseppet sem eszik, nem kell itt most példákkal dobálózni.

Az a 1,5 liter ennyi km alatt éppen hogy belefér még, nagyon nem ismerem ezt az autót, és szerintem a szerelők sem, jobb nem piszkálni, amíg még megy.

2018. febr. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 D. Brasco ***** válasza:

Ezen az oldalon kár volt ezt megkérdezned,mert itt senkinek soha még egyik autója sem evett egy csepp olajat sem,sőt termelte azt.........

Egyebkent egyik szomszedomnak volt ilyen autoja csak az benzines volt de az is kb 1.5liter olajatt fogyasztott el két olajcsere között......ugy latszik ez dodge-éknál mar csak ilyen....

2018. febr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem normális, de vannak autógyártók akik szerint 1l/1000km teljesen rendben van (pl VW) 7l fogyasztásnál ez 1:70 keverék... a kétütemű robogók járnak 1:50-essel.
2018. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 crudy ***** válasza:
48%

1. Minden auto fogyasztja az olajat. Gyarilag is! Az h nem kell utantolteni az nem azt jelenti h egy cseppet sem evett meg hanem azt h ket olajcsere kozott nem evett meg jelentos kulonbseget. De attol meg fogyasztja. Az otto es a dizelmotorok igy mukodnek. Meg a ket honapos toyota is eszi az olajat.


2. Ket liter hetezer km alatt az sok. Az azt jelenti h 10ezer alatt 2,85 litert megzabal ami rengeteg ahoz kepest h kb hatliter olaj kell bele. Azaz majdnem a felet megeszi. Itt mar keresgelni kene hogy hova tunik. Lehet elfolyik, lehet megeszi. Ha eszi kell lennie fustnek, ha elfolyik kene lennie foltnak alatta.

2018. febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1 liter /1000 km Normalis meg de már magas így ez a mérték normális. Használd nyugodtan . Ha Diesel és van időd nézd meg a turbó után a szívó oldalon hogy olajos e. Ha igen akkor turbó javítás ajánlott mert ha sokat enged át akkor nagy balhe lehet de ezen kívül ne foglalkozz vele
2018. febr. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"de vannak autógyártók akik szerint 1l/1000km teljesen rendben van"


Nincs rendben náluk sem ez, jó lenne már nem terjeszteni tovább ezt a marhaságot.

2018. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nincs rendben náluk sem ez, jó lenne már nem terjeszteni tovább ezt a marhaságot"

USAban már pertársaság is alakult emiatt. Ezzel a marhasággal a VW hajtja el a garanciás tulajokat.

az autók kis százalékát érinti, de ez még mindig hatalmas darabszám. de a VW csak maszatol, mint mindig.

A ilyen esetben pl. a Toyota már rég cserélné az egész motort gariban.

2018. febr. 23. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!