Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift 1.3 kérdések,...

Suzuki swift 1.3 kérdések, ferdehátú?

Figyelt kérdés

Egy 99-es swiftről van szó(friss tulaj vagyok).


Most cseréltettem vezérműékszíjat(2 napja) erre pár km után elkezdett remegni a motor.

Leállítottam a motort, újraindítottam és újra jó volt.

Eltelt 24 óra, majd mentem újra 70-80km-t és megint elkezdett remegni egy picit, leállítottam újra jó, azóta megint nem jött be semmi.


Ez mitől lehet?


A második kérdés, hogy műszaki előtt vagyok(ezért volt előzetes felmérés), és sok a CO. Katalizátor nem tudom, hogy ki van-e szerelve, mert le van heggesztve. Az ellenőrzésen sem tudák megmondani..


Azt ajánlották, hogy cseréljek lambda szondát és majd keverék benzinnel átmegy a vizsgán.

Ez tényleg működni fog?



2018. febr. 22. 18:32
 1/7 crudy ***** válasza:

A remeges lehet nagyon szoros vezermuszijtol. Masra tippelnek eloszor de ha volt nemreg vezerlescsere akkor lehetseges.


A lambda szonda jele szabalyozza a benzin levego kevereket ami ha rossz jelet kuld akkor a vezerlo egy elore betaplalt ertekkel fog szamolni ami csak egy bizonyos esetekben jo de altalab csak kozeliti a jot igy igen, konnyen lehet h a csere megoldja.

2018. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha nem vezérműékszíj, akkor mire gondolnál?
2018. febr. 22. 18:38
 3/7 crudy ***** válasza:
Ilyen elmulik visszajon remeges lehet haromhengerezes. Aki nem laikus mar a szagabol megmondja h ez bizony csak harom hengerrel megy de az atlag felhasznalonak annyi tunik fel h kicsit mas a hangja es remeg. Azert lehet h elmulik-elojon mert a gyertya nem minden munkautemet hagy ki. Csak neha megmakacsolja magat, ez jele annak, hogy mar a veget jarja. Eloszor ezt mondtam volna.
2018. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én a tökéletesen laikusok táborába tartozom.

Pontosan mi váltja ki ezt a "háromhengerezést"?

Próbálom értelmezni, a gertyákkal lennének a problémák vagy mégis mi?

2018. febr. 22. 19:09
 5/7 crudy ***** válasza:

Jolvan az nem baj :)


A swift harom hengeres benzines. Ahoz h mukodjon a henger harom dolog kell. Oxigen, uzemanyag, gyujtas. Ha nincs oxigen akkor egyik henger sem megy. Vegulis csak egy csovon bemegy a kulterbol a hengerbe. Ennyi. Ha nincs uzemanyag akkor megint csak valoszinu h egyik henger sem megy mert az uzemanyagot az uzemanyag pumpa szolgaltatja, atmegy a karbin vagy befecskendezorendszeren es a hengerbe. Ha karburátoros a motor akkor csak utana fog negy fele fordulni az uzemanyag-levego keverek, es akkor is ha nem hengerenkenti befecskendezo rendszeres. Gyakori hiba az uzemanyagpumpa elhalasa de akkor nem indul a motor. Na de mi az ami minden hengerben kulon van, ezert tud egymastol fuggetlenul jol es rosszul mukodni. Hat a szikra, azaz a gyujtogyertya. Minden hengernek van egy. Biztos volt sok cipod. Volt olyan h egyszerre hasznalodott el a bal es a jobb cipod? Nyilvan nem. Negy gyertya van, egyszerre csak ez egyik fog tonkremenni aztan a tobbi ha nem cserelik. Konnyen lehet h az egyik gyertya egyszer gyujt, egyszer nem. A veget jarja. Persze a gyertyat is valami vezerli. Gyujtaseloszto, motorvezerlo. Attol fugg, a tortenelmunk melyik reszeben jarunk. A swifted mar vezerlos, azaz van benne egy szamitogep ami kuld egy emailt a gyertyanak h 'gyujtsal' es a gyertya gyujt. Ha a gyertya nem kap uzenetet akkor nem gyujt. A tapasztalatok azt mutatjak h nagyon nagyon nagy szazalekban a gyertyaval van baj mint a motorvezerlovel.


En korbe neznek a gyertyak korul h jo e.

2018. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyertya, gyújtókábel, elosztó, esetleg mechanikus probléma a motorban.
2018. febr. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, fura azóta nem jelentkezett a probléma.

Megpróbálom majd megnézetni egy szerelővel, csak gondolom ő is onnan tudja, hogy előjön a hiba és látja.. de nagyon random, hogy mikor..(vagyis még nem találtam benne rendszert)

2018. febr. 24. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!