Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okozhat gondot a garázsban kb...

Okozhat gondot a garázsban kb 10 napig álló autónak az indulás ilyen hidegben?

Figyelt kérdés

1,8-as dízel autónk garázsban van, de az elkövetkezendő kb. 10 napban nem fogjuk használni. Amikor ennyire hidegek vannak, hogy -7--15 is lehet a hőmérséklet, jelenthet gondot, hogy ennyit állt a következő indulásnál?

Olvastam erről cikkeket, de nem tudom, hogy milyen hőmérséklet és milyen hosszú használaton kívüli idő idéz elő pl. akkumulátor problémát vagy okoz károkat az autóban.

Türelmes válaszukat előre köszönöm!


2018. febr. 25. 22:33
 1/8 anonim válasza:
Nekem tavaly télen állt egy hónapot kint az autó használat nélkül. (1.4 dízel) másodjára indult, alapjárat beállt, semmi gond nem volt vele a továbbiakban.
2018. febr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. febr. 25. 22:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mindentől függ. Ha klappol minden, akkor egyből beindul bármennyi állás után, ha nem, akkor lehetnek kisebb-nagyobb gondok. Nem lehet megmondani.
2018. febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek fantomdogyasztók és az akku is rendben van és fel is van töltve, nem okozhat gondot. Még 3-4 hét állás sem.
2018. febr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem régi az aksi és nincsen plusz fogyasztás, mikor áll a motor, akkor simán eláll.

Sajnos nekem volt már problémám ebből, hogy átvizsgálás során volt plusz fogyasztás, e miatt lemerült az aksi. Ezért én inkább, ha nem használom, akkor 3 naponta beindítom, bár én utcán tartom a kocsit.

2018. febr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lényeget már leírták a többiek.

Én annyit tennék hozzá, hogy ha van rá módod, akkor tegyél rá egy Aldis/Lidlis csepptöltőt.

Ha nincs rá mód és aggódsz az indulás miatt akkor vedd le a negatív sarut, akkor már csak az önkisülés meríti az akkut. Ha pedig nem bonyolult kiszedni, akkor vidd be a lakásba az akksit (nem kell nappaliba, 10°C már bőven jó).

Megismételve: ezekre csak akkor lehet szükség, ha valami nincs rendben az autód elektromos rendszerésvel és/vagy öreg az akku.

2018. febr. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha az akku jó állapotú, az autóban az izzítás és az injektrok rendben vannak, akkor nem szabad, hogy ennyi gondot okozzon.


Nekem is dízelem van. Előfordul hogy két hetet is áll. Ráadásul garázs nincs, csak egy nyitott beálló. Tavaly januárban -12 fokban két hét állás után 12 évesen és 280.000km-rel a háta mögött is úgy indult, mintha csak fél órája állítottam volna le.

2018. febr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2018. márc. 1. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!