Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új auto csipog, hogy kevés az...

Peter303 kérdése:

Új auto csipog, hogy kevés az szélvédő mosó folyadék, pedig tele van. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Nyári szélvédő mosóval nincs baj, csak akkor jelez, ha tényleg kifogyott. Garanciás BMW szervízben azt mondták, viszkozitás mérő van benne, ha náluk veszem 7000-ért a téli folyadékot, akkor nem fog tévesen jelezni. Megnéztem a szenzort, csak két elektróda, ami valószínű elektromos ellenállást mér. A desztilált víz nem vezeti az áramot, amiből a téli folyadék készől. Mi lenne, ha megsóznám? Esetleg ásványvizet adjak hozzá? A pumpának nem árt?

2018. febr. 26. 23:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Rosszul néztem a szenzort, nem elektródás, hanem az a csatlakozója kifelé.
2018. febr. 26. 23:56
 2/7 anonim ***** válasza:
sózni ne sózd. a jeladót kell pótolni egy ellenállással. digitális műszerrel mérd meg a jelenlegi értéket, és a* körülit tegyél a széthúzott csatihoz
2018. febr. 27. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Vagy vedd ki az érzékelőt és vízkőtelenítsd
2018. febr. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Viszkozitás mérő?

Jól túl van byonyolítva! A 13 éves Opelemben csak egy úszó van. Ha kb fél liter alá csökken a szint, nem csipog, hanem kiírja a kijelzőre, hogy ideje feltölteni. Amit ha leokézok, el is tűnik. Tölthetek bele bármilyen folyadékot, nem igazán érdekli.

Valószínűleg a BMW-nél üzleti megfontolás is szóba jött mikor így alakították ki, hogy vedd a drága gyári lét.

Végleges megoldásként, vagy húzd le a csatlakozóját, vagy zárt rövidre! Vagy ha így is hibát jelez, marad egy megfelelő értékű ellenállás, amit előttem is írtak.

Vagy a legjobb, csak költséges és időigényes megoldás, hogy végigpróbálod a kapható összes mosólét, hátha akad olyan, amit "szeret".

2018. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Évente egyszer nem nagy kiadás megvenni a gyári folyadékot..Persze a BMW-sektől már megszokhattuk, hogy mindenből a legolcsóbbat, akár gányolás árán is, mert nincs pénz fenntartani az autót...
2018. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem Aldiban árult (kb 1600 ft/5l) -30 °C-ig jó ablakmosóra nem panaszkodik egy F30-as BMW. bár ez gondolom valamivel régebbi, mint a tied, 2013-as.
2019. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy kevés ásványvízet vagy csapvízet hozzáöntve a téli folyadékhoz megszűnik a jelzés.
2020. aug. 18. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!