Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy normálisan motorizált...

Egy normálisan motorizált hibriddel lehet annyit spórolni, mint egy dízellel?

Figyelt kérdés

Van-e egyáltalán alternatívája a dízelmotornak?

Egy jó 2 literes dízelmotor 180-190 lóerő körüli,100 kilométeren elvan 6 literből.


Ilyen fogyasztási mutatókat, csak a kicsi benzinesek tudnak.


Na, de mi a helyzet a hibridekkel?

Egyre több gyártó kínál hibridautót, amiben van rendes motor és mellett kiegészítőnek elektromos motor+aksi .


2018. márc. 2. 17:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Jön fel a Mazda is :


[link]

2018. márc. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Városban 13 liter körül eszik a 4.2 TDI, de arról nem volt szó, hogy a Lexus is városban enné meg a 12 litert.
2018. márc. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Vegyesben, erősebb tempóban jött ki ebben a tesztben a TCnél 10 liter. A többi tesztben normálisan használva vegyesben volt ahol 9 alá tudták vinni. Normális használatnál városban sem kér többet, mint 13.


Mondjuk a GS inkább A6 kategória, ott meg nem tudom van-e 4.2TDI, nekem úgy rémlik hogy ott a 2-3 turbós 3.0 a legnagyobb, az meg nem eszik 13-at.

2018. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Én a gs450hnal a 12 litert Budapesten tapasztalatból írom. Mondjuk 10e km egy garnitúra hátsó gumi szett de az 12 liter.

Ezért mertem leírni. Az Audit nem ismerem így azt nem tudom de ha ugyanilyen tempóval (na jó lassabban de ugyanúgy hajtva) 10 liter felett a 2.0 pd TDI akkor kicsi az esély hogy a 4.2 v8 csak 2 literrel enne többet. Ja a 335d és 330xd T ismerem de azokkal nem jártam sokat 1-1 hónapot 11 illetve 13 litert ettek.

De a Lexus GS450h nem a spórolós verzió.

2018. márc. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Igazából csak példának írtam a 4.2 TDI V8-at, írhattam volna bármilyen más dízelt is. Amúgy a 3000-res dízel is ott körül eszik városban, 11-12 liter elmegy, ha nagy a forgalom.

Ja és ha a 2.0 PDTDI-vel 10 liter felett vezetsz, ott vagy komoly gond van, vagy extrém nagy forgalom van, vagy pedig csak padlógázzal tudsz menni, ami szintén nem releváns.

Én igazából nem látom a hibridek létjogosultságát dízelautósként, szerintem zsákutca a dolog. Viszont az elektromos autóban (pl Tesla) látom a fantáziát, sőt, el is tudnám képzelni, úgy ahogy van.

2018. márc. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Mondjuk 10e km egy garnitúra hátsó gumi szett de az 12 liter."


Ha 10k km egy hátsó szett akkor az nagyon nem finoman volt használva szerintem :D

2018. márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Ja, hát kopik a pirelli P zero :))
2018. márc. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Hibridbol kevés van így nincs hasonlitas pontosan . Egy Prius nem versenyautó de elvan városban 5 literrel ami 3.5 litert fogyasztó Diesel CO2 kibocsátása és rákkeltő anyagok tekintetében durván jó. A gs450h ugye egy agyontuningolt BMW 535d T porrá gyalaz nem lennék meglepve ha 0-250ig leverne az álom audidat is.

De erről nincs fenn videó a youtuben de elég durvat lép a gs ha vezetem fel se tűnik. Mellette az automata váltó villanymotorral olyan reakciókra képes amit semmi más automata nem tud.


Szóval neked lehet hogy zsákutca de alapvetően lehet hogy a hibriddel nem nyersz sokat pénzben ... De a környezet igen

2018. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

18-as

Éppen ma néztünk meg egy 2014-es Ford Focust, 1.6 TDCI Euro 5, nagyrészt városban használja a tulaj. Tudod mennyi a fogyasztása az utóbbi 2000 km-en így télen? (városban használja, kiemelem ezt az infót): 5.2 liter. És egy szép, szinte élvezetes autó. Ennyit a Priusról. Igazad van, teljesen zsákutca a hibrid.

2018. márc. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Éppen ma néztünk meg egy 2014-es Ford Focust, 1.6 TDCI Euro 5, nagyrészt városban használja a tulaj. Tudod mennyi a fogyasztása az utóbbi 2000 km-en így télen? (városban használja, kiemelem ezt az infót): 5.2 liter. És egy szép, szinte élvezetes autó."


Aztán majd jön a DPF probléma,idővel ilyen gond, olyan gond. A mai napig a legtöbb felhasználó istenití az 1.6TDCI-t, csak kevesen merik leírni hogy hulladék egy motor :D


Persze lehet mondani, hogy csak haluzok, de nézd meg a használtautón mondjuk a 2010-es kókusz 1.6TDCI és a büntetett előélet átlagárát:

Kókusz 800-tól 2 milláig

Büntetett előélet: 2,2 millától 3,5 milláig


A piac beárazta rendesen a Focust is és az 1.6TDCI-t is. Lehet fogyasztásra ugyanannyira jön ki, de értékállóságban és fenntartási költségben a Prius egyelőre még odabax a Focusnak. Ugyanakkor fogyasztás mellett 8 éves korára az egyikkel buksz a másikhoz képest akár 1,5-2 millát hurrá. De a lényeg, hogy nem eszik többet! :D


Mondjuk ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy egy Focus kombi azért több lehetőséget nyújt, mint egy Prius.

2018. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!