Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért indulhat nehezen a...

Miért indulhat nehezen a benzines autó?

Figyelt kérdés

Adott egy autó, hidegben nehezn indul sok mindent megnéztünk már ami esetleg okozhatja de nem sikerült megoldani.

(Daewoo Kalos 1.4es hengerenkénti injektoros, 8szelep benzin)

Akkumlátor jó, gyertya+kábel cserélve.

Vízhőfokjeladók is működnek(lehúzva akkor -40fokot hisz a kocsi, de akkor elindul normálissan, picit dadog utána).

Folytószelepház kitisztítva.

Gyujtást ráadva, vár, levesz, ujra, levesz és utána indítva sem jó.

Melegen 2-t teker és már megy is.



2018. márc. 3. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nos, a jelenségből arra következtetek hogy nincs meg hidegen a szükséges dúsítás. Ez általában valamelyik szenzor hibája okozza, mert félreinformálja a motorvezérlő számítógépet. A csatlakozók kontakthibáit kell első körön kizárni, beleértve a testelési pontokat is.
2018. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen én is arra gondoltam hogy nem kap eleget hidegen, arra az is utal ha -40 fokot hisz akkor elindul.

De nem tudom melyik szenzor lehet, MAP és TPS értékei jók, változik úgy ahogy kell.

2018. márc. 3. 11:28
 3/8 A kérdező kommentje:
lambdaszonda(esetleg katalizátor P0420) az ami esetleg rossz lehet, de az meg hidegen nem befolyásolja a motor működését.
2018. márc. 3. 11:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Volt egy hasonló probléma, már meg nem mondom milyen autónál, ott is a vízhőfokmérő vacakolt.

10000% hogy melegindítást csinál az autó hidegben is, ezért nem indul.

qva nagy hidegben ezért indul, mert szerinte akkor van hideg.

2018. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de ha a levegő -5 fok akkor a vízhőfok is akörül van (-4)
2018. márc. 3. 11:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg EGR szelep megszorult nyitott állapotban
2018. márc. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem mikor ezt csinálta a kocsi, a beszívott levegő hőmérséklet érzékelője ment tönkre. A valósnál konstans kb. 40 fokkal mutatott többet, de arányosan mért, így nem világított a check engine. Holott hidegindításnál is szegény volt a keverék. Diagnosztikával, élő adattal, viszont látszott, hogy mi a probléma. Nálam ez a MAP szenzorral van egybeépítve, így az egészet cserélni kellett. De bontóból 3 ezer Forint volt, és 2 éve tökéletes.
2018. márc. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
EGR-t még megnézem, de a hőfokjeladó nagyjából hihető értékeket ad
2018. márc. 6. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!