Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E36 318 autónál mire kell...

BMW E36 318 autónál mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
22 éves darabról van szó 300k km van benne, ez le is van ellenőrizve. Fékek újak rajta. Motorilag állítólag jó állapotban van, kb 0,7l olajat fogyaszt el 8-10000 km-re. Rozsda nincs nagyon rajta. Mik azok, amiket érdemes megnézni egy ilyen öreg autónál? Tisztában vagyok vele, hogy nem új autót vásárolok, ez egy jó ajánlat számomra. Ami még számításba jöhetne, az Fabia, Polo, Ibiza de ezek kicsik, és a családban már van belőlük. Szükség lenne egy nagyobbra, mert volt már, hogy nehezen tudtunk megoldani valamit. És nekem első autónak megfelelne.

2018. márc. 3. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Arra hogy nagyon rövid a vezérműszíj csereperiódusa. Gyárilag 40000 km a megengedett megtehető táv két szíjcsere között. Időben nem tudom hogy hány év. Aztán ezek a motorok hajlamosak arra hogy olajkokszodásból kifolyólag elszennyeződjön a vezérművet kenő olajrendszer, beleértve a hidrotőkéket. Fokozott vezérműtengelykopás is jellemző emiatt. Ezt jól jelzi már a megnőtt vezérműzaj is. Ha ketyeg a motor, mint egy Singer varrógép akkor azonnal ott kell hagyni. Valamint a gumi levegő csövek elrepedése okoz egyenetlen járást vagy alapjáraton lefulladást.
2018. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és az E36 nem tágas autó. Belül egy Fabia sem szűkebb, sőt az ugye 5 ajtós lévén még jobban is használható nagyobb vagy hosszabb tárgyak szállítására.
2018. márc. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Valamennyit persze rá tudok szánni nyilván. Olajat mindenképp cserélem STP motortisztító adalékkal (nem tudom mi a pontos neve multkor használtuk). Jaj még annyi, hogy a vezérlés most volt cserélve.
2018. márc. 3. 11:40
 4/9 A kérdező kommentje:
Pár ezerrel ezelőtt.
2018. márc. 3. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Ennek nem is szíjas a vezérlése. Csak az első évjáratokban volt. Ezekben még jó féle lánc van. Amúgy tényleg nem egy tágas autó.
2018. márc. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kombi Fabia tágasabb és biztonságosabb is, mint egy E36.
2018. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó választás első autónak egy bmw e36.

Ja és akik itt előttem ajálngassák a skoda fabiákat azokra ne halgass!

Én kb 3 éve cseréltem le egy e36ost és érdekes módon elfértünk benne!

Egy skoda fabia opel astra meg g astra ezek sohasem fognak olyan vezetési élményt nyújtani mint amilyet ez az autó még 20 évesen is tud!

Nyilván tökéletes autó szinte nincs!!

De ez megfelel a céljaidnak!

A 318i az 7-8 litert fogyaszt

A 318tds az meg kb 6-7 litert de en a benzinest ajánlom!!

2018. márc. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez a motor már láncos. És rosszul írtam, a lánc nem volt cserélve, csak a szíjak és a "csigák". Ha jól fordíttom magyarra.
2018. márc. 4. 10:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 2004 utáni Focussal sokkal jobban járnál.
2018. márc. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!