Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik a Start-Stop...

Hogyan működik a Start-Stop rendszer?

Figyelt kérdés

Az alapveto mukodeset tudom, hogy ha uresben allsz, akkor leall a motor, aztan kuplungra ujra elindul. Az erdekelne, hogy ha le akarsz parkolni egyes sebessegben, nehogy elguruljon az auto, akkor megallsz, egyesbe rakod aztan megnyomod a gombot es leall?

Es hogyha kiszallsz, majd 10 perc mulva visszaulsz az autoba, akkor kuplungra indul megint, vagy meg kell nyomni a gombot?

Nekem nincs ilyenem, de erdekelne es ezt a reszt nem ertem.

Koszonom!


2018. márc. 3. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha "lekapcsolod" az autót (pl. kiveszed a slusszkulcsot) akkor nem fog elindulni.

Annyi a lényege, hogyha megállsz, üresbe rakod és felengeded a kuplungot, akkor leáll.

Persze ha gyenge az akku vagy hideg a motor vagy nincs elég vákuum a fékrásegítőben, akkor újraindul vagy épp le sem áll.

2018. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor en tevhitben voltam, azt hittem, hogy ezekhez a gombbal indulos autokhoz mar nincsen kulcs.
2018. márc. 3. 19:06
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
A gomb/kulcs semmilyen összefüggésben nincs a start-stoppal. Totális a képzavar...
2018. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Ahol Start gomb van, ott is lehet vele külön gyújtást kapcsolni. Ha a start-stop állítja le a motort, a gyújtás még rajta van. Kiszállásnál le kell venni a gyújtást és ha van, kivenni a kulcsot, ezzel az egész rendszer leáll.
2018. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

A start stop rendszer az hogy ha megállsz az autóval. És a féket nyomod. Akkor leáll, de nem úgy mint mikor leállítod. Szervó, klíma külön megy munkaakkumlatorrol. A motor is úgy áll meg h ha szikrat kap, egyből menjen.

Nem olyan mint egy indítás, mert 1 mpen belül eléri az uzemallapotot.

2018. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igy mar ertem, koszi!

Valoban teljes volt a kepzavar, en azt hittem, hogy a Start-Stop rendszer egyutt jar ezzel a gombbal, tehat nincs kulcs.

[link]


Felrevezetett a Start-Stop felirat.


Egyebkent a Start-Stop kikapcsolhato valahogy, ha az ember valamilyen okbol nem akarja, hogy mindig lealljon az motor?

2018. márc. 3. 20:53
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Igen, a legtöbb autóban kikapcsolható.
2018. márc. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Általában ECO van ráírva a gombra.
2018. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
10Perc után újra kell nyomni a gombot meg nem tudom hogy másnak is így van e de nekem úgy van hogyha kiszállok akkor automatikusan újra kell nyomni a gombot.Nekem ez csak a pirosnál jó.
2018. márc. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
hrheheh start stop kinyírja az önindítót, legnagyobb baromságok egyike
2021. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!