Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lecsúszott az autó a rámpáról....

Lecsúszott az autó a rámpáról. Mi sérülhetett?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, elvittem oda szervizelni az autót. Hogy nehogy leérjen az első lökhárító alja, a rámpa elejére deszkákat tettünk. Amikor fel akart volna menni a rámpára, a deszkán a jobb első kerék el kezdett forogni, és elvitte az autót balra. A bal kerék lecsúszott, és az autó bal fele a rámpára esett, a lökhárító tartotta meg. Utána úgy ahogy van le lett tolatva onnan, hogy csak a jobb első kerék volt fent. Két dolgot vettem észre, de egyikről sem tudom hogy már előtte is olyan volt e az autó. Nemrég van nálam, és minden egyes sérülést nem néztem át sajnos. Az egyik az az, hogy a klímahűtő meg van hajolva. Szerintetek ez sérülhetett egy alulról jött ütéstől? Mert se az alsó műanyag védőlemez ami a hűtő alatt van nem repedt be, és a lökhárító se tört el. Vagy ez már úgy volt csak nem vettem észre? A másik ami érdekelne, hogy ujjnyi nyomódások vannak a lökhárító elején. Az hogy nem érte ütés elölről, akkor kizárható hogy most történt? Olyan nem történhetett hogy az alulról jött ütéstől és a letolatástól úgy gyűrődött a műanyag hogy ilyen deformációt okozott? Lehet hogy ezek is már ott voltak csak nem vettem észre, nem tudom. A lökhárító ami megtartotta eléggé elnyelte az ütközést, be se repedt, valószínűleg az alján lévő járdaszegély elleni gumicsík nyelte el. Lehetséges hogy tényleg semmilyen kár nem történt? Honda Civic 7 gen
2018. márc. 4. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt utólag csak egy alapos átnézéssel lehet eldönteni.

A motorvédő burkolatok, dobbetétek elég hajlékonyak és nehezen törnek, néha egész komoly behatásokat is elbírnak.

Egyik felfedezett sérülésről sem lehet megmondani, hogy mikor került oda, bár a friss horzsolások jelei egyértelműek sok esetben.

Ha nem jelentkezik valami rendellenesség, akkor nem kell foglalkozni vele.

Legközelebb pedig csavarokkal össze kell rögzíteni a deszkákat és a rámpát!

2018. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem értelek. Ha a klímahűtő meg van hajolva, akkor azt meg sem javíttatod, ha nem az ütéstől sérült meg? Vagy miért fontos ez? Én átnéznem az autót, ahol hiba van rajta, azt javíttatnám függetlenül attól, hogy a leeséstől sérült-e meg.
2018. márc. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!