Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak ha szüleim nem...

Mit csináljak ha szüleim nem engedik meg, hogy motorozzak? 15/lany

Figyelt kérdés
Igazából megígértem nekik hogy lassan fogok menni eleinte, es vigyázok, nem fogok egy kereken gurulni stb. Hogy győzzem meg oket?
2018. márc. 6. 09:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Talán éppen azért nem engedik, mert külön igéreteket kellett tenni a lassú haladásra, és, hogy nem egykerekezel... ergo azt gondolják, hogy mégis.


Tenni nem tudsz ellene, ha nem tudod meggyőzni őket, amíg nem vagy 18 éves megtilthatják, hogy motorozz.

Azt neked kell tudni mi az oka a tiltásnak (benned nem bíznak, vagy a barátaidban, féltenek), csak annak ismeretében tudsz tenni ellene, vagy még úgy sem.

Sokszor van igaza a szülőnek, de nem mindig - mi nem tudhatjuk, hogy ez melyik eset.

2018. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Mint az előttem szóló jelezte, lehet, hogy egyszerűen féltik a kicsi lányukat, aki a szemük fénye?


Ez velem is megtörtént, hónapokig duzzogtam, tanultam, aztán suttyomban megszereztem a jogsit(nem a szülők fizették).

Aztán látták hogy motoroztam..akkor megtört a jég..


Szóval ha tiszteled a szüleid, akkor nem veszekszel velük. Ötletem nincs egy kulturált megoldásra, mert ahhoz alaposabban kellene ismerni a körülményeid, a szüleid, és főleg téged.


Rólad már lejött, hogy talpraesett vagy..de ez még kevés.

2018. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Ismerősöm fia szeretett volna motorozni. Szülei nem engedték. Viszont az javasolták, hogy tanuljon jól, spóroljon, s ha jó lesz a bizonyítványa, befizetek autóvezetőire, s vesznek neki autót is.

Egy napon a rendőrség csöngetet, a fiú motorbalesetben meghalt.

Kiderült, az eltett pénzt elvette, vásárolt belőle egy motort, s száz méteren belül fának ment, s ott is maradt.


Ha érted, miért írom, jó, ha nem úgy is.

2018. márc. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bringázz!
2018. márc. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen lehet motorra jogsi?:S

A1-hez is 16 kell, nem?


Amúgy meg hallgass a szüleidre. Ha kibírod 18 éves korodig (akkor már legalább A2-t tudsz csinálni és nem kell egy fűnyíróval kezdened), akkor kiderül, hogy tényleg akarsz-e motorozni. Nem csak hirtelen jött ötlet. Sok embert ismerek, aki meglátja az én vagy más motorját, és másnap már ő is motorozni szeretne. 1 héttel később meg le se szarja a dolgot.

üdv,

Egy gsx-s1000 tulaj :)

2018. márc. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Talán azért mert ennyire lehet megbízni benned...

Tanulj, aztán 18 évesen kötözz el, vegyél motort, addig meg tartsd be a szabályokat, ha már etetnek, ruháznak, iskoláznak

2018. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Illetve bízhatnának bennem, mert eddig semmi olyat nem csináltam amit nem engedtek.
2018. márc. 6. 14:51
 8/14 A kérdező kommentje:
És nem csak hirtelen jött ötlet ;) mert 1-2 hónapja tervezem és komolyan is gondolom.
2018. márc. 6. 14:54
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Aha, 1-2 hónapja álmodozol valamiről az már komoly cél?

Na valószínűleg azért nem engedik, mert még gyerekes vagy

2018. márc. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Még annyit hozzátennék, hogy tudod mibe fáj egy motor fenntartása?

Évente (nekem 2X is) új gumi 90ezer

6000km-enként olaj+szűrő csere kb 15 ezer (otthon, szervizben duplája)

Láncszett csere 2 évente (nálam max 1 szezon) kb 35-50ezer

Benzin 30-60 ezer

Biztosítás kb 20ezer

Ha akarsz cascót akkor az 100ezer fölött van az tuti (nekem 300)

Teljesítményadó egy pár 10-es

Meg a tököm tudja, hogy mi van még. Erre jön a motoros felszerelésed ami kb:

Motoros ruha kb 200ezer

Bukó kb 150ezer

Kesztyű kb 20-30ezer

Csizma kb 40-60ezer

2018. márc. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!