Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma vezettem először, szüleim...

Ma vezettem először, szüleim elvittek 1-2 körre. Nektek hogy ment az első 1-2 vezetés?

Figyelt kérdés

Kész katasztrófa volt, többször lefullladtam, nehezen ment az elindulás.

Félek, hogy nagyon nagyon sokat kell majd gyakorolnoma jogsihoz. Más is így volt ezzel?


2017. febr. 5. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Már nem nagyon emlékszem, mert majd' 20 éve volt. Forgalomban soha nem vezettem jogosítvány nélkül. Ahol átadta a faterom az autót 14-15 éves koromban, az vagy kihalt földút volt, vagy gyér forgalmú nagy parkoló, ahol lépésben mehettem egy kört. Olyan nagy hatást nem tett rám a dolog, hogy máig emlékezzek rá. Sem kimagaslóan jó, sem rossz élmény nem volt.

Először nyilván mindenki bénázik, mire rájön, hogy hogyan kell a lábainak a mozgását összehangolnia pedálon. Valakinek több, valakinek kevesebb gyakorlás is elég. És persze autótól is erősen függ a dolog. Előbb-utóbb belejössz...

2017. febr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek. De remélem forgalomtól elzárt területen gyakoroltál.
2017. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mikor legelőször vezettem akkor kb 2esben mentem a sarokig, utána befordultam , gázt adtam de úgy odaléptem hogy megindult rendesen az autó :D meglepődtem mert nem tudtam hogy ilyen fürge a kocsi. Nem volt már fiatal autó, nem is volt erős se de nagyon fürge volt.

Nekem a kanyarodás volt még fura mert nem volt benne szervó és nehéz volt tekerni a kormányt, nem is a megfelelő ívben kanyarodtam be.

Amúgy a jogsinál nem volt gondom, elsőre meglett minden vizsga és pótórákat se kellett vennem. Már több mint 7 éve van jogsim.

2017. febr. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ipartelep környékén voltunk ahol nincs autóforgalom hétvégente l.
2017. febr. 5. 16:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, mindenki béna volt. Igaz hogy én csak 12 éves voltam, de nem mentség arra, hogy majdnem elkúrtam a váltót, mert nem nyomtam be rendesen a kuplungot, meg akkorát fékeztem, hogy anyám a hátamnál lefejelte az ülést :D De mára egész jól megy a vezetés, egész Európát járom keresztül-kasul autóval.
2017. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is bénáztam sokat,viszont gyakorolni csak úgy lehet ha nincs ott senki,azaz nem okoskodnak folyamatosan
2017. febr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én 3 éve ez elött ültem legelöször autóban a volán mögött.

Szintén a szüleim vittek ki gyakorolni,de közben persze csináltam már akkor a jogsit is.

Én is nagyon nehezen tudtam elindulni ha kell ha nem állandoan lefulladtam. Mert amint felbögött kicsit motor, úgy mond "leugrottam" a kuplungról. Aztán akár mennyit probálkoztak a szüleim megtanitani nem sikerült nekik.


Az oktatónak 5 percbe se telett megtanitani. Egy idö után rá áll az ember lábára úgy hogy,nem is fogsz rajta stresszelni.


Ha elkezded a jogsit 29 órát mindenképp lekell hogy vezess a 30.-dik lesz a forgalmi vizsga. Ez kötelezö kilométerekben 580 km,ha jól emlékszek. Ami azért nem kevés.


Ne idegeskedj,belefogsz jönni,senki nem úgy születik hogy már tud is vezetni. Ezt is tanulni kell,mert valakiknek mint például nekem is nehézkésebben ment.


Tanácsként még annyit tudok mondani,ha majd lehet választani szak oktatót,olyant válasz akiröl tudod hogy türelmesebb,vagy olyant akiröl elötte jókat halottál.


Mert tapasztalatbol mondom vannak nagyon idegbeteg oktatók is,akik már a legkisebb hibánál képesek leszidni.

2017. febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne félj attól, hogy sokat kell gyakorolj! Azzal legfeljebb pénzt veszítesz, viszont rutinosabb kezdőként fogsz vizsgázni.

Hacsak nem űztél olyan sportot/ hobbit, amihez a láb finom mozgatása, használata szükséges, akkor csak sok-sok gyakorlással lehet elérni a kívánt precizitású pedálhasználatot. Idő kell az idegrendszerednek (agynak, lábadnak) mire kialakul. Szóval ne csüggedj!

2017. febr. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!