Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi kilóméter az amennyivel...

Mennyi kilóméter az amennyivel még érdemes egy terepjáró autót megvenni?

Figyelt kérdés
Terepjárót szeretnék vásárolni találtam is eggyet ami elég jól felvan szerelve kinézetre is épkézlábnak tűnik élőben még a motort nem láttam de ránézésre igényes emberé volt árban is megfelelő a számomra 99' es évjáratú és a hirdetés szerint 300.000km van benne 2,5 es dízel motorrol van szó. Szerintetek ez még így jó vagy várhat rám sok előre nem látható hiba egyebek? Valamint mennyi az a kilóméteróra állás ameddig ti még elemnnétek használtautóvásárláskor?
2018. márc. 6. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindegy a km, ezek sokat bírnak. Az a baj, hogyha igazi terepjáró, akkor lehet benne kevés km is, de hiába, ha az a kevés km kőkemény terepen került bele, akkor jobban le lesz amortizálva, mint amelyik 500 ezret futott aszfalton. A 300 ezer km az teljesen okés, ha nem volt széthajtva.
2018. márc. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez az auto szerintem nem igazán lehetett terepen mert se karc se horpadás ami a terepezés elkerülhetetlen velejárója
2018. márc. 6. 20:38
 3/3 anonim ***** válasza:
A km óra állásra abszolúte nem szabad hagyatkozni. Az sem mérvadó, hogy nincs rajta karc, mert sokan pl. vontatásra vesznek terepjárót. A saját autómban 200e volt az óra szerint, aztán amikor szétkaptam a motort, kiderült, hogy 3x-4x annyi van benne. A dízelmotorról meg ráadásul elég nehéz megmondani hallásból és szemrevételezésből, hogy már a végét járja. Ha jót akarsz magadnak, akkor a vétel előtt kérsz egy olyan átvizsgálást egy szervizben, amibe beletartozik egy kompresszió mérés.
2018. márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!