Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetértetek, hogy jelenleg a...

Egyetértetek, hogy jelenleg a dél-koreai autók a legjobbak ár-érték arányban?

Figyelt kérdés

Az újabbak különösen szépek, végre leszoktak a "keleties" vonásokról a tervezők.


Tudásban ott vannak, ahol egy Volkswagen,Skoda.Viszont, árban jobbak.

Egy Kia Optima ugyanazzal a tudással kevesebbe kerül, mint a fenti két márka középkategóriás autója és anyaghasználat minőségében bőven van ott, ahol a Skoda, sőt...


2018. márc. 6. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Legyünk őszinték, egy kopogós műanyagos Skoda és VW szintet nem nehéz hozni.

De nekem nem nagyon tetszenek a koreai autók, kivéve talán a KIA Optima.

2018. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A jó édes ***** válasza:

Soha nem értettem a kisembereknek ezt az "anyaghasználat minőség" mániát. Kiváló vegyész- és autóipari mérnökök már évtizedekkel ezelőtt kifejlesztettek olyan műanyagokat, amelyek remekül alkalmasak közlekedési eszközökben való használatra: magas a kopásállóságuk, olcsóak, újrahasznosíthatóak, könnyűek, jól megmunkálhatóak, szilárdak, stabilak, még az UV-fény sem bontja őket. Aztán mikor valamelyik gyártó ezt rakja a termékeibe, rögtön lehurrogják a fogyasztók, hogy hát ez kopogós meg nem szép meg tömegcikk. Mert mindenki egyedit akar meg a luxust. Holott nyilvánvaló, hogy a luxus anyagok egyébként meglehetősen korlátozottan alkalmasak arra az igénybevételre, amit egy személyautó tud felállítani - nem oda valóak. Ez egyébként meg is látszik, ha az ember megnézi egy 20 éves Toyota Corolla meg egy 20 éves 5-ös BMW belterét. Nem a BMW fog nyerni esztétikumra - az cafatokban fog lógni, megmattul meg tisztíthatatlanra koszolódik. Hála az anyaghasználat minőségének.

Szóval ha már így kihangsúlyoztad a kérdést: nem, nem hiszem, hogy e miatt ők lennének a legjobb ár-érték arányúak. Lehetnek éppen, de nem e miatt. A legjobb ár-érték arányt az a márka nyújtja, aki a legtöbb kisautót gyártja. Hiszen világos, hogy sokkal nagyobb a különbség a között, hogy az embernek van autója vagy nincs autója, mint a között, hogy az embernek kis autója van vagy nagy. Suzuki Celerio, Toyota Aygo, Dacia Sandero a nyerők ár/érték tekintetében. A Dacia szerintem külön kiemelendő - gyakorlatilag minden nevesebb szaklap egyetért abban, hogy ők ennek a címnek a birtokosai Európában, csak nekünk magyaroknak ezt történelmileg nehéz lenyelni, hogy egy román valamiben ennyire jó. A benzinvérű átlag magyar férfinak meg pláne.

2018. márc. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2: A 20 éves G Astrába képesek voltak az ajtóra puha, "habosított műanyagot" tenni, míg egy új K Astrában kemény műanyag a borítás.

És 250.000 km után sem lóg semmi cafatokban, sőt a bőrkormány kopásán kívül semmi nem utal a futásteljesítményre ami javarészt városban került bele.

Persze ha valaki szereti a kopogós, kemény, japánosan igénytelen autóbelsőket, akkor olyat nyilván olyat fog venni. Félreértés ne essék, nem utálom én a Japánokat, volt szerencsém használni egy új Toyota Avensist, 5000 km-nél már nyikorgott rossz úton, és valami borzalom szerintem a beltér.

2018. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A tartósságuk kérdéses , 20 éves német gép ha karban volt tartva nem hullik szét és van hozzá minden . Koreai olasz elbomlik és meg sem éri javítgatni . Nem prestige márkák , a japán is nehezen tört ki de marad a szinten .
2018. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet, szerintem egyáltalán nem így van.
2018. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egyetértek. ceedet vettem, árkategóriájában messze veri a konkurrenciát.

semmi parasztvakítás, masszív kocsi, jól összerakva, pöpec futóművel és váltóval.

ja és sok benne a puha műanyag, akinek az fontos :))

2018. márc. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Röviden: Nem.

Kifejteni meg nem érdemes, mert az önigazolást keresed, már a kérdést is úgy írtad ki.

2018. márc. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!