Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Vettem egy autót, amiről...

Petee2107 kérdése:

Üdv! Vettem egy autót, amiről kiderült, hogy más motor van benne. Az eladó adna is számlát a csere motor vásárlásáról. Milyen vonzata van ennek a helyzetnek?

Figyelt kérdés
Kérdésem: az új motorral neki le kellett-e volna vizsgáztatni-e az autót? Kellenek-e további papírok ebben a helyzetben ahhoz, hogy az átírást elintézhessem? A motorszámból csak az utolsó 3 számjegy látható, az is épphogy.
2018. márc. 7. 06:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

A helyedben ott hagynám azt az autót.

Az eredetiség vizsgálaton pontosan azt nézik meg, hogy egyeznek-e az autó regisztrált adatai.

Lehet motort cserélni egy autóban, de nem úgy, hogy kicserélik, aztán papirozás nélkül eladják, szívjon vele más.

Az sem kizárt, hogy ez szándékos, ha nem olvasható a motorszám lehet le sem papirozzák - hiányzik neked egy ilyen kaland?

2018. márc. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Úgy vagyok vele, ha a srác elintézi az ehhez szükséges papírmunkát és a motorcseréhez szükséges minden tennivalót, akkor nincs gond. Ellenben közöltem vele, ha nem így tesz, viszem az autót eredetiség vizsgára, ahol hivatalból tolják a rendőrségre a dolgot. Így még mindig olcsóbban jöhet ki, minthogy ezt lépje meg. Csak azt szeretném tudni, hogy pontosan miket kell elintéznie, és nekem a továbbiakban kell-e rendelkeznem bármiféle papírral az átíráshoz így, hogy típusazonos motorcsere történt. A motorkód jobban kivehető és egyértelmű.
2018. márc. 7. 06:38
 3/15 anonim ***** válasza:

Ezek szerint motorszámos és olvashatatlan a motorszám.

Hogy ment át az eredetvizsgán az autó?


Vidd vissza, mert ebből jól nem jöhetsz ki.

2018. márc. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is hagynám a fenébe. Csak bajod lesz később belőle.
2018. márc. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 D. Brasco ***** válasza:
Az már régen rossz ha az eladó most kezdi el intezni ennek a dolgait meg visszameően akarja a papirokat beszerezni hozzá......szerintem jobban jarsz ha vissza adja a penzed te meg az autot neki aztan felejtsetek el egymast!
2018. márc. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem olyan nagy dolog ez. A legjobb az lenne, ha az utolsó 3 számot sem lehetne beazonosítani. Ekkor az eredetvizsgán ráírják az adatlapjára, hogy a motorszám természetes elhasználódás miatt nem olvasható. Ezzel a papírral el kell vinni egy NKH bevizsgálásra ami kb. 2e Ft és ha típusazonos a motor, akkor kapsz egy igazolást róla, amivel lehet menni átíratni. Ettől fogva a forgalmiba csak a motorkód lesz bejegyezve. Persze ezt az eladónak kellene elintéznie.

Az ilyen problémák miatt kell minden esetben az adás-vételi aláírása előtt elintézni az eredetvizsgát.

2018. márc. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vidd vissza a fenébe és kérd vissza a zsetont!
2018. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetes, kínlódjon a fene, autót akarok és nem gondot. Hál'istennek nem zárkózik el a srác a probléma megoldásától. Ha ezen a héten nem alakul semmi, akkor hagyom a fenébe. Ha nem akarja visszavenni a kocsit, akkor meg bemutatom az eredetiségvizsgán és onnan a rendőrség vonja kérdőre. De a srác katyvasz ügyintézése is kiváltja ezt a dolgot.
2018. márc. 7. 09:21
 9/15 anonim ***** válasza:

A motorcsereKOR kellett volna minimum az okmányirodát betámadni.

Jelenleg azt kockáztatod, hogy az első rendőr leszedi a rendszámot.

2018. márc. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Rendőr általában nem szokta a motorszámot, alváz számot ellenőrizni, ha arra nincs valami külön oka.

De... egy autót nem csak az átíratás előtt néznek meg, hanem minden egyes műszaki vizsgán is, ami két évente szemlét jelent, illetve,vha eladnád, akkor újra eredetiség vizsgán kell megfelelni.

Tehát csak normálisan lepapirozott autót vegyél, amiben, ha motorcsere volt, az szabályosan le legyen dokumentálva, az nagyon kevés, ha "okosban lett megoldva".

2018. márc. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!