Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Vettem egy autót, amiről...

Petee2107 kérdése:

Üdv! Vettem egy autót, amiről kiderült, hogy más motor van benne. Az eladó adna is számlát a csere motor vásárlásáról. Milyen vonzata van ennek a helyzetnek?

Figyelt kérdés
Kérdésem: az új motorral neki le kellett-e volna vizsgáztatni-e az autót? Kellenek-e további papírok ebben a helyzetben ahhoz, hogy az átírást elintézhessem? A motorszámból csak az utolsó 3 számjegy látható, az is épphogy.
2018. márc. 7. 06:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
20%
Bammeg, pontozzatok le, de akkor is rákérdezek: BMW?
2018. márc. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is mostanában tanultam meg, hogy használt autót úgy kell venni, hogy még a tulajdonos csináltassa meg az eredetiségvizsgát. Ha neki sikerül, neked már nem lesz gondod vele. Viszont ha megvetted, és akkor derül ki, hogy valami nem oké, az szívás.
2018. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az eredetvizsgán nem fogják értesíteni a rendőrséget, mivel egy motorcsere nem bűncselekmény. Mint írtam ráírják a papírjára, hogy a motor nem az eredeti, vagy nem azonosítható. Ettől fogva neked kell a rendőrségen a feljelentést megtenned, de valószínűleg ők meg lepasszolják polgári peres útra, ahol neked kell szakértőt fogadnod és bebizonyítanod az igazad. Ez pár évbe beletelik..
2018. márc. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Üdv! B Vectra.Hát már meg is van oldva. Mivel típusazonos motorcsere történt, számla kell a cseremotor vételéről, okmányirodából erre vonatkozó formanyomtatvány kitöltve és egy NKH-s papír a motorcseréről. Ha nem típusazonos, akkor sincs akkora gebasz (bár ez már függ az eladó hozzállásától), új dátumra kiállított adásvételi (15 naptári nap), egy másik motor beültetése, ami típusazonos. Ez viszont ugye elég macerás, de le merném fogadni, hogy elég hozzá egy igazi, szakmáját értő szerelő és csak egy feladatnak veszi és nem baromságnak. Hozzátartozik, ez már igencsak felesleges művelet, mert az ember nem kínlódni akar az autóval, pláne vásárláskor. Ha hozzá kell nyúlni az autóhoz, az állapotmegóvásból, karbantartásról szóljon, vagy egyes esetekben tuningról.
2018. márc. 8. 11:30
 15/15 A kérdező kommentje:

"Ez viszont ugye elég macerás, de le merném fogadni, hogy elég hozzá egy igazi, szakmáját értő szerelő és csak egy feladatnak veszi és nem baromságnak."

Megjegyzem, ha már belefutott az ember.

2018. márc. 8. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!