Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Így most beperelhet az illető?

Így most beperelhet az illető?

Figyelt kérdés

Ma egy kissebb utcában parkoltam le merőlegesen. Ahogy parkoltam lehelletnyire hozzá értem a másik kocsihoz. Gyorsan hátranéztem, de úgy láttam, hogy nem mentem neki, ezért tovább mentem abban a tudatban, hogy minden oké.


Mikor hazaértam csöngetett a csávó, hogy megkarcoltam a kocsiját. Igaza volt, lehelletnyire megkarcoltam (ha nagyon közel mentem hozzá, leszedtem a kocsijáról a port, tényleg látszódott rajta egy 2 cm-es karc.) Mondtam neki, hogy oké, természetesen kifizetem. De utána elkezdte mondani a kocsijának a többi hibáját ahol elméletileg én húztam meg (másik oldalt (?) lejött az abroncsa, stb...) mondtam neki, hogy azt ne kenje rám, mert közöm sem volt a kocsijának a másik oldalához, de a polírozást kifizetem neki ha kell.


Utána odaakartam adni neki a pénzt, de nem fogadta el végül (gondolom mert több pénzt akart) és mérgesen elhajtott.


Feljelenthet-e úgy, hogy kamerán látszik, hogy én nyújtok felé 30.000 ft-ot ő meg elhajt?


(Tudom, én hibáztam. Azt is tudom, hogy ilyenkor megkell várni a tulajdonost, de nem is vettem észre, hogy egy kicsit is hozzá ért volna a kocsim az övéhez, aminek tényleg nincs is nyoma az övén. Az enyémen már igen, miután jött megnéztem a sajátomét is.)



2018. márc. 7. 15:31
 1/9 anonim válasza:
50%

feljelenthet de nem hiszem hogy neki adnak igazat


másrészt bizonyítania kell tudni, ha nem tudja akkor őt büntetik meg.

2018. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Mind a ketten tökök vagytok!
2018. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én tényleg az voltam. Megpróbáltam kárpótolni őt, és bevallottam neki, hogy azért a karcolásért tényleg én vagyok a felelős, adtam volna neki pénzt, de ha ő nem fogadja el nem tudok mit tenni.
2018. márc. 7. 16:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj!

Te azérr vagy tök, mert elmentél. Viszont jóhiszemű voltál. Tanulság: legközelebb megbizonyosodsz.

Amiért is tulok voltál az az, h egy pici polir nem harminc, hnem három ezer ft.

A másik bumbúrnyák meg azért tök, mert rád akart verninolyat is, amiért nem te vagy a felelős.

Amiért is tulok volt a másik, h ajánlottál neki harminc ft- ot, amit nem fogadott el és sértődötten elhajtott.

2018. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jó, innen látszik, hogy még sosem volt ilyen problémám. :D Nem tudtam, hogy csak ennyibe kerül.


Azért ezt jó tudni.

Köszi, hogy leírtad, hogy mennyi. Legközelebb nem csinálok 2x is hülyét magamból.

2018. márc. 7. 16:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha tovább mentél és nem hagytál ott semmi cetlit, hogy talált meg a faszi?
2018. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Ebbe nem gondoltam bele, fura. Szerintem lehet bement a virágboltba, mert csak az az egy bolt van abban az utcában. Ott meg ismernek engem.
2018. márc. 7. 16:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Rosszindulatú az ipse, de nem tud veled mit csinálni!
2018. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem volt az rosszindulatú, akkor úgy tett volna ahogy Oroszországban szokás... Tudjuk ugye. Nem lesz semmi. Te is jófej voltál mert elismerted és fizettél volna, meg Ő is, mert nem kezdett parádézni és nem vette el a pénzt.
2018. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!