Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem fogadja el a segítséget...

Ha nem fogadja el a segítséget az illető, akkor engem nem vonhatnak később felelősségre?

Figyelt kérdés

Kisebb torlódás volt, de úgy lehetett menni, és az egyik társasház kapubejárójából kijött egy Suzuki GSX-R 1000 motor.Nagyon szép volt, szeretem a motorokat, ezért ki is engedtem.Megköszönte, lassan ment előttem, közben volt egy kis hely, a motoros meg nagyon nagy gázzal megindult, és valahogy "kiugrott/felugrott" a motor hátulja, ő meg a szembe sávba ment, és közben borult is, de összeszedte, pedig még a fűre is felment, aztán visszahozta az útra, és félre is állt elakadásjelzővel.(szemből nem jöttek szerencséjére)

Megálltam, megkérdeztem,hogy segítsek e, nagyon csúnya volt a lába, szinte hányinger keltő, a vér szó szerint csorgott, kövér cseppekben ment az aszfaltra, nem tudnék úgy enni, hogy erre gondolok, szóval nem is részletezném.

Nagyon kínkeserves arca volt a motorosnak, eldobta a bukósisakját is a földere, és sántikált.

Kérdeztem,hogy segítsek e, hívjak e mentőt, de mondta,hogy nem köszöni, tényleg jól van, igaz, a hangja elcsuklott, szerintem a fájdalomtól a sírás kerülgette, de tényleg, én láttam már csúnya sebeket, de ez brutális volt.

Azt mondta bemegy a rendelőbe (500 méterre volt), és visszavette a bukóját, aztán ült fel a motorra, én meg tovább mentem.(az egész kb 1 perc volt)

Ugyan nem esett el, de ha jól láttam a lába a sodródó motor, és az aszfalt közé került, és innét szedte össze.

Ne tudom mennyire sérült, de ha csak hámsérülése lett akkor én egyetemi professzor vagyok.


Bár sejtem a választ, de az a biztos, ha megkérdezem.


2016. máj. 25. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Te nem mulasztottad el a segítségnyújtást. Kényszergyógykezelést meg nem kezdeményezhetsz.

A horzsolás nagy meg csúnya, meg fáj, de nem fog belehalni.

2016. máj. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és fontos szempont, hogy kétségtelenül képes volt saját magának segítséget hívni, nem pedig egy magatehetetlen bajbajutottról van szó.
2016. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felelőssg itt nincs részedről, amit kellett és lehetett emgtetted.
2016. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy off, de ezért mondom mindig mindenhol, hogy nagyon fontos a full motoros szerkó!!! 4km-re lakom a munkahelyemtől és ha nem kocsival megyek, hanem motorral akkor is tetőtől talpig felveszek mindent! Volt már borulásom BP belvárosban, nem hajtottam gyorsan, 6
2016. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60ról kellett satuznom és megcsúsztam. Ha nincs rajtam a csizma, akkor most nincs bal lábam.
2016. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!