Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1.4XEP vajon...

Opel Astra H 1.4XEP vajon lánccserés?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 10 éves Opel Astra H-m,1.4XEP motorral,97e km-el. Ezen a télen -mínuszokban- vettem észre, hogy a reggeli első hidegindításnál érces ciripelés hallatszik 2-3 percig a generátor irányából. Utána eltűnik a hang. Egy szakértő tudna javasolni valamit?Olvastam fórumokat, valaki a vezérműlánc cseréjét javasolta, más csak a feszítőgörgőt. A lánccsere kb.100e-be fájna szimmeringestül, vízpumpástól, tehát nagyon nem örülnék neki, egyébként is kevés km van még benne.

2018. márc. 12. 05:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor melegen csinálja akkor baj
2018. márc. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Amikor melegen csinálja akkor baj!!!! Hidegen a dízel meg kopog, S mégsem mindenki hibát keres venne, hanem vár még melegszik. Ez egy hülye példa.


Nekünk újonnaj vásárolt 2008as astra Gnk(kombi)van. 100 400 kmerel ugyan azzal a gm family 0 motorral. Z14XEP. Vagyis a láncos motor.


De ha mindig nem hiszel nekem, akkor ne hidd ell annak sem, akinazz írja h cserés. Inkább ballagj be opelszalonba, S elmondják neked hozy normális

2018. márc. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a generátor szíj csúszik egy kicsit? Az szokott ilyen tüneteket produkálni. Egyébként ezeknél a motoroknál, normál üzemeltetés mellett, a lánc kibírja a motor élettartamáig.
2018. márc. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kerdezo a ciripeles alatt a femes kattogasra gondol. Nekem is azt mondtak hogy a lanc vagy hidrotoke,ha a viz kb 30 fokra felmelegszik nem is hallani
2018. márc. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Inkább fémesen surrogó hang, és csak a reggeli első indítás után 2 percig hallani, aztán elcsendesül. Ha lánccserés lenne, melegen is hallatszana? A youtubon timing chain címszó alatt találtam videókat, de azok hangosabbak. Lehet beviszem a Csergőhöz, csak ugye addigra bemelegszik, és akkor nem csinálja... Ha leveszik a burkolatot, akkor látható lenne a láncnyúlás?
2018. márc. 12. 08:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű megállapítani a hibát! Le kell venni a hosszbordás szíjat róla és úgy beindítani hidegen. Ha úgy is szól, akkor a láncnál van gond, ha nem, akkor természetesen a szíjhajtásnál valahol.
2018. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!