Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tömegesen árulnak a neten...

Tömegesen árulnak a neten házilagos bontásból autó alkatrészeket, a bontási igazolást hogy intézik el?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hivatalos bontó csak komplett autóért ad igazolást forgalomból való végleges kivonáshoz.

Hogyan kerűl le a nevükről?


Jófogáson, facebookon mindenki autót bont.



#lopott?
2018. márc. 12. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben külföldről behozott ócskavasat bontanak, ahhoz pedig nem kell bontási igazolás.
2018. márc. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Irnak egy kulfoldi adasvetelit hamis adatokkal, leadjak az okmanyirodaba es mar nincs is a nevukon.
2018. márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom Magyarországon hogy van ez hivatalosan, nekem amikor totálra törték az autómat és ott maradt az út szélén, a biztosító azt mondta, hogy elviteti a roncsot és kapok érte X pénzt (X egy nevetségesen kicsi összeg).


Mondták mikor megy az autómentős, én előtte odamentem, és kiszedtem pár dolgot amiről tudtam, hogy nem sérült és el tudom adni v. hasznát veszem (pl. akkumulátor, rádió).

Senki nem szólt egy büdös szót sem.

Lehet, aki bátrabb többet kiszed.

2018. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem ennél egyszerűbb a dolog. veszel autót, kiszereled belőle, ami eladható. A végén a kasznit és a forgalmit viszed a bontóba és kapsz igazolást, névről lekerül, kész.

Sajnos azonban nagyon sokszor lopott autókból származnak..

2018. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Külföldi kocsi vagy erre szakosodott emberek levették a nevükről vagy lopott. Inkább hivatalos bontóból vásárolok, az valamivel biztonságosabb.
2018. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!