Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell a fél autót újrafén...

Miért kell a fél autót újrafényezni az egyik ajtó miatt?

Figyelt kérdés
Adott egy autó, ami kapott egy új hátsó ajtót amit fényezni kell. A fényező azt mondta hogy az első ajtót és a sárvédőt is újra kell fújni, mert nagyon eltérne a szín. Az autó 5 éve lett teljesen újrafényezve, illetve mindig garázsban állt, ezért szerintem nem veszített sokat az eredeti színéből, ami egyébként gyöngyház fekete. Vagy ez ilyen "érzékeny" fényezés, ha már külön van fújva egy elem, akkor meglátszik?
2018. márc. 14. 15:54
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
A feketét a legrosszabb fújni...az biztos hogy el fog ütni a szine de azert nem annyira hogy megerje a fel autot lefenyezni miatta
2018. márc. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gyöngyház gondolom nagyban ront a helyzeten. Viszont tudom hogy milyen anyagokkal hogy és hány rétegben fújták anno, illetve úgy is fel akarom políroztatni az egész kocsit. Még a fényezés minden információját tudva, összepolírozva is nagy lenne a különbség?
2018. márc. 14. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a fényezés után három hónappal lett ajtó cserélve. Elüt rendesen. Csak az elemet fújták, olyan is lett. Napon nagyon látszik. Fekete,piros szemcsékkel.
2018. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogyne...további 60 ezer forint mi?

Hazabeszél a fényező,vidd el olyanhoz aki nem akar lehúzni.

2018. márc. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekem is autófényező a szakmám, de én is úgy emléxem tanuló koromból, ha egy elemet cseréltünk pl. Ajtót akkor az egész oldalát újrafújtuk, pont a szín eltérés miatt.
2018. márc. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Na jó de ha engem nem zavar esztétikailag forgalmi miatt gondolom nem gond ha kicsit elüt nem?

Én is tervezek ajtót cserélni a kocsin.

2018. márc. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kocsi többi részét políroztasd fel , 3 polírt bír életében egy metálfényezés . 20 ropiból megvan , a fényes részéből az új ajtó színét be lehet keverni .
2018. márc. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mondtam a fényezőnek hogy semmi komoly karc nincs rajta csak a mikrokarcokat szeretném eltávolítani, és ő azt mondta hogy így min 40 ezer a polír, akkor ez sem reális ár?
2018. márc. 14. 17:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljes kocsira reális, nekem 6 éve volt 20-30 teljes kocsira...
2018. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem igazán létezik tökéletes színkeverés, és nem is csak azon múlik az egyezés, hanem ha máshogy fújják, már elüt a metál. Én vagyok, akinek 3 hónappal fényezés után kellett ajtót cserélni. Ugyanaz a fényező fújta, ugyanazokkal a szerszámokkal, ugyanott keverték a színt ugyanolyan festékből, mégis eltér a szín. Nem hülyeséget beszél a fényező. A jó munkához általában nem elég egy elem fényezése. A polír ára szerintem reális.
2018. márc. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!