Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Második autónak?

Második autónak?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és jelenleg van egy 3-as VW polom 1.4 60 Le és őt szeretném lecserélni egy komolyabb autóra ami azért nem olyan ingerszegény, mint a kis polo. Amik az elvárásaim: jó lenne a Volkswagen konszernél maradni, kényelmesebb legyen, benzines 1.6-1.8 (nincs kettőstömegű)és kevesebb km van bennük, 2000 utáni évjáratú, legalább 100 Le legyen benne. Az ára 600-800 ezer körül maradjon ha lehet. Amit én néztem az egy Seat Toledo mk2 1.8 20v szívó benzines 125 Le. Erről az autóról mi a véleményetek? Továbbá aki tud ehhez hasonló típust ajánlani és indokolni, hogy miért annak a válaszát előre is köszönöm!
2018. márc. 15. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
A VW 1.6os benzinese nagyon vérszegény motor, és nem is a legjobb konstrukció, ezzel szemben az általad említett 1.8 20V hibátlan választás, ám a helyedbven a Seatot hanyagolnám. Szerintem válassz ugyanezzel a motorral egy Octaviát, Passatot, esetleg A4est.
2018. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Haha Passat, Octavia, A4 1.8 szivoval haha :D nem lesz sokkal aggresszivabb az 1.4-es Polotol az biztos...


Ha 1.8 akkor 1.8T, 150-163LE változatok vannak, de ennyiért nem fogsz épkézlábat találni.


6n2-es Polo GTI van ennyiért, 1.6 125LE, nem tudom mennyire lehet megbizható, sajnos ritka darab, de tény hogy a Polo kasztniban egy 125LE motor fényévekkel jobb teljesitményt fog adni, mint egy közel másfél tonnás nagy szedánban :)

2018. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, a passathoz már minimum 1.8T kéne vagy valami nagyobb motor mert nehéz, Octavia annyira nem tetszik kicsit nagypapás nekem a formavilága az rs meg nem fér bele a keretbe. Ami nagyon bejön még az a A4 b6 1.8T avant de már az is drága lenne illetve annyiért már jobb és fiatalabb autókat is kapni, 4-es Golf se rossz csak már nagyon tucat autó lett viszont a beltér minősége jobb mint a Seaté. Formavilágra a Leon/Toledo jön be a legjobban.
2018. márc. 16. 10:49
 4/7 A kérdező kommentje:
A 6n2 polo gti se rossz, biztos jó kis gokart lehet a súly/lóerő aránya miatt, csak ritka és azért is elkérnek 1 millát ahogy most néztem :D
2018. márc. 16. 11:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen.. ha meg már 1 misi fölé kúszunk akkor keresgélnék Cupra Leont :)
2018. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1.8 szívó és 1.8T volt szinte minden VAG típusban, Golf IV, A3, Octavia, A4, Passat, Leon Toledó etc. Amenyiket tetszik azokat nézegesd
2018. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Passat sima 1.8al nem megy rosszul egyébként. Nekem van egy szedán sima 1.8 és egy kombi 1.8T. Nyilván a turbós jobban gyorsul, rugalmasabb, de a szívó is lép, csak pörgetni kell. Szép a hangja is.
2018. márc. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!