Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kulfoldi okmanyos autot,...

Vincuuu kérdése:

Kulfoldi okmanyos autot, magyarorszagon haszalni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kerdessel fordulok hozzatok, hogy adott egy auto. Markaja es tipusa szerintem teljesen mindegy. Ausztriaban dolgozok es van egy szlovak kollegam, akitol megszeretnem venni az autojat. Namármost... ha en megveszem tole az autot, es hazamegyek vele, azzal a rendszammal, ami rajta van (magatol ertetodo, szlovak rendszam), akkor mi kell hozza? Ezalatt azt ertem pl, hogy beulok es megyek? Vagy kell hozza egy papir, amit a tulajdonos ir? Ergo, sima adasveteli eleg? Koszonom!

2018. márc. 16. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
tartosan olyan rendszamot kell viselnie az autonak, ahol 185 napnal tobbet vagy egy evben. ergo ha Ausztriaban elsz es dolgozol eletvitelszeruen, akkor at kell iratnod osztrakra. de nem is ertem, hogy jon a gondolat, hogy hasznalhatod mindenfele szlovak viszony nelkul...
2018. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
amugy meg: ha hivatalosan veszed meg, mint kulfoldi, az autot Szlovakiaban ki fogjak vonni a forgalombol, igy rendszama se lesz...a te dolgod pedig az atiratas oda ahol elsz.
2018. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy autó vásárlás nem csupán annyiból áll, hogy kifizeted a vételárat...

További kötelezettségeid vannak, kötelező bizositást kell kötni az autóra, adót fizetel utána, és akkor zárul le az adásvétel, ha az autót a nevedre íratod.

A szlovák rendszám tehát semmi képpen nem maradhat.

Az már külön fejezet, hogy egyesek "okosban" milyen kibúvókat próbálnak ki, és sokszor milyen szívások lesznek abból.

2018. márc. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Viszont megkoszonnem, ha a lekezelo stilust visszavennetek. 10 eve van jogositvanyom, ergo 10 eve autom, tudom mivel jar egy auto fentartasa. Nem a fentartasarol kerdeztem. Hanem arrol, hogy lehetseges-e valamilyen uton-modon a szlovak rendszammal, a sajat laban, magyarorszagra elvinni az autot. Ennyi volt a kerdesem, koszi sracok! ;)
2018. márc. 16. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Szlovák ideiglenes export rendszámmal:


[link]

2018. márc. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!