Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót javasolnátok...

Milyen autót javasolnátok ennyiért?

Figyelt kérdés

Szóval, jelenleg még a jogsit sem kezdtem el csinálni, viszont rövidesen el szeretném és mivel kollégista vagyok, jól jönne majd egy kocsi, mire megszerzem a jogsit, addig is csak fel szeretném térképezni, hogy milyen kocsik érhetőek el ennyiért. Kb. 350ezer - 500ezer forintos lenne majd a keretem rá, fő szempont az, hogy biztonságos legyen, kényelmes, lehetőleg átlagfogyasztása ne legyen több kb. 9 liter/100km-nél és lehetőleg ne rohadjon. Ezek lennének a fő szempontjaim fontossági sorrendben. Még annyi, hogy a karosszériaforma nem számít, kis hatchback-től a családi egyterűig minden jöhet.

A hasznos válaszokat előre is szépen köszönöm!



2018. márc. 17. 15:57
 1/7 anonim válasza:

Háth, ami átlag fogyasztás és nem igazán kell rá költeni az pl suzuki, volkswagen. Ennyiért ezeket tudom ajánlani.

Suzukit találsz 300.000 ft alatt is ezekhez nem igazán kell hozzá nyúlni meg hát nem drága annyira az alkatrészek, a volkswagenrő ez is ugyanúgy elmondtaható, talán az alkatrészek picivel drágábbaak, mimt a suzukinál, de ezeket tudom ajánlani, de ez személyfüggő, ki mire használja, meg, hogy mennyire gyötri.

Remélem tudtam segítenj, sok sikert a jogsihoz.

2018. márc. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Soroljunk fel ebben az árfekvésben olyan kocsit,amely nem rohad?

Csak időszámításunk előtti darabot kapsz ennyiért/akármilyen márka mellett voksolsz/,csak garázsban tartott autó jöhet szóba.

Seatot,messzire kerúld el,csalóka mert jól néz ki,azonban szemétdomb az összes.

2018. márc. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Suzuki Swiftet is eladnak hulladék állapotban, ha láma a vevő.

Az autót nem csak megvásárolni kell, folyamatosan kell rá költeni, az a nem mindegy, hogy mennyit.

Az se mindegy, hogy végül mennyi is lehet a vételár.

300ezer és 500ezer között van némi differencia, ami a lehetöségekben is megmutatkozhat, 500 ezerért lényegesen szélesebb a vállalható minőségben kapható autó, mint a 300ezres szegmensben.

Előbb jogsid legyen, autót csak utána vegyél, pláne, ha kevés a pénzed, mert előre atr sem tudhatod, hogy jogosítványod 200ezerből lesz, vagy 300ezer is kevés lesz rá.

2018. márc. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Suzuki egy lehetőség, de nem túl biztonságos. 190-es mercedes lenne még egy jó döntés, mert nagyon biztonságos, csak meg kell nézi milyet veszel (25+ éves autók ezek).
2018. márc. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Daihatsu charade
2018. márc. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Akkor mondjuk azt, hogy van az autóra 500ezrem, jogsi után amúgysem biztos, hogy azonnal vennék, lehet csak pár hónappal később, mire megkeresem rá az elegendő pénzt. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy fennt kell tartani a kocsit, nem csak egyszeri beruházás és természetesen nem azt mondtam, hogy rozsda nélküli kocsit mondjatok, csak ne legyen szétrohadva, mint mondjuk a régebbi japán autók. És reagálva még az eddigi javaslatokra, Suzukit nem igazán szeretnék, mivel ennyiért főleg swift-ek vannak, azok meg nem túl biztonságosak, azt mondjuk nem tudom mennyire kényelmesek, Volkswagen kényelméről sem tudok túl sokat, de úgy tudom a német kocsik kicsit "keményebbek", a Daihatsu-t nem ismerem, nem hinném, hogy túl biztonságos, viszont a Merci még akár jó is lehet. Megbízhatóság annyira nem fontos, persze ne robbanjon le minden héten, meg ne legyenek az alkatrészárak csillagászatiak. Szóval mégegyszer köszi az eddigi válaszokat és várom az újakat!
2018. márc. 17. 18:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van, friss jogsisnak, fél misis budgeből első autónak 25+ éves mergát! Eszem megáll!

Ha jót akarsz magadnak, a Merci ötletét hamar engedd el. A szép állapotúaknak ebben a korban már kezd felfele menni az ára, fél gurigából egy szétrohadt lógóbelű lerúgott budit fogsz kapni.


Első autónak kevés pénzből mindenképp kisautó kategóriában nézelődj. Ezek a 2000 környékiek már biztonságtechnika szempontjából is fejlettebbek azért, nem kell félni tőlük.


K11-es "bakancs" Nissam Micra jó opció lehet ennyiért, kicsit groteszk kívülről (bár szerintem poén), de nagyon "igénytelen" amíg van benne víz, olaj meg benya, addig megy. Természetesen rozsdára figyelni kell, de nem olyan jellemző mint egy Mazdára vagy Hondára ebben a korban.


Még talán egy VW Polo beleférhet, egy 6n2-es vagy egy Classic, 1.6 szívóval az is egy megbízható autó.


Talán még Hyundai Getz, az még pofás is, csak ennyiért nem biztos hogy lesz szép.

2018. márc. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!