Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobb időben kevesebbet fogyasz...

Jobb időben kevesebbet fogyaszt a kocsi?

Figyelt kérdés
Ha most megjön a jó idő, 15, 20°C, akkor kevesebbet fogyaszt valamivel a benzines autó?

2018. márc. 17. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel gyorsabban bemelegszik, így valamennyivel igen, kevesebbet. De ha egy kocsi jó műszaki állapotban van, akkor ugyanolyan felhasználási körülmények között (pl. autópályázás 130-al) télen-nyáron hasonló fogyasztási értékek jönnek ki.

A télen megugró fogyasztást a termosztát hibája okozza, erről itt egy kis információ:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__91..

2018. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor a termosztátom elromlott valószínűleg. De attól a melegebb időben majd újra kevesebbet fog fogyasztani a kocsim?
2018. márc. 17. 20:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez az autód hűtőrendszerének kialakításától függ. Vannak olyan kocsik, amik nyáron is képtelenek a bemelegedésre, így akkor is többet fogyasztanak. Érdemes megcsináltatni a termosztátot.
2018. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
BMW E46-nál?
2018. márc. 17. 20:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom, meg függ a termosztát állapotától is azért. Van olyan, amelyik csak nem teljesen zár. A vízhőmérséklet mutatót figyeld.
2018. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem max. félig megy fel ott a mutató, és kb. 20 km után, főúton éri el ezt.
2018. márc. 17. 21:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Általánosságban igen, mivel lassabban éri el az üzemi hőmérsékletet, így hosszabb ideig kapja a dúsabb keveréket a motor.
2018. márc. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jó a termosztátod, akkor is többet fog fogyasztani hidegben. Városban, rövid távokon nyilván a relatív sok hidegüzem, dúsítás miatt, amit írnak. Hosszú távon, autópályán a megnövekedett légellenállás miatt. Ugyanis a hideg levegő összehúzódik, megnő a sűrűsége. Egységnyi térfogatban több molekula lesz, amiket "félre kell lökdösni az útból", vagyis megnő a közegellenállás.

7 éve ingázom autópályán 230km-re. Volt "pár" utam ez alatt, ahol volt alkalmam kitapasztalni. Pontosan megfigyelhető, hogy ahogy jön a jó idő, rögtön csökken a fogyasztás. Nem hiszem, hogy az a pár km hidegüzem okozná, a 220km üzemmeleg hajtáshoz képest. A termosztátom jó, télen nyáron 89 és 95 fok között van a hűtővíz hőfoka, a BC kiírja, rendszeresen figyelem.

Sőt, egy bő hónapja vettem új autót, a mostani szélsőséges időjárás következtében menetem már -10 és +20 fokban is. Ugyan ez megfigyelhető és nem hinném, hogy egy egy hónapos autóban rossz lenne a termosztát.

2018. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha befogod kapcsolni a klímát, akkor nem 😊
2018. márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!