Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan lehet tudni azt, ha az...

Honnan lehet tudni azt, ha az autómon rossz a gömbcsukló és a féltengely csukló?

Figyelt kérdés
Nem állok rá padra. Nem viszem szerelőhöz. Olyan írjon aki tud erre felelni. Köszönöm.
2018. márc. 18. 19:12
 1/5 Gábor t ***** válasza:

Szia, ha alászedett kormánnyal gázadásnál ropog, az külső csukló, ha az autó dőlésekor ropog(pl tempós enyhe kanyar) az belső csukló, ha kormánytekerés közben álló helyzetben ropog az torony csapágy, ha hepehupás úton mész lassan és zörög mint állat az axiál csukló.

Ez az én tapasztalatom, másnál más autónál más is lehet.

A gumi harangokat még érdemes megnézni, ha esetleg rég óta szakadt, az sem jó.

2018. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez igen! Köszönöm szépen!

Nehéz, bonyolult azoknak a cseréje amiket írtál?

2018. márc. 18. 19:27
 3/5 Gábor t ***** válasza:

Ha van auto szerelő ismerős, akkor egyátalán nem. Kuplungot cseréltem már itthon de már inkább ismerőshöz viszem, mert nekem egyedül kinlódás volt, max akkór ha egyik sem ér rá.

Nem írtad milyen autóról van szó, nálam nincs pl bölcső így sok minden egyszerübb. Amit tapasztaltam (suzuki ignis)célszerű komplett féltengelyt cserélni.

Lehet , hogy le kell engedned a váltó olajat, meg egy kicsit szét kell szedni a futómúvet, de nem ördöngösség.Legalább is a féltengely cseréhez.Ha csak külső csuklót cserélsz , a féltengejt akkór is ki kell venned.

2018. márc. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gábor t ***** válasza:
Ha kormány összekötőt vagy axiálcsuklót cserélnél, azok egymás mellet vannak a kormányzásnál, akkór csak akna kell vagy ha nagy fakír vagy alá mászol, és csere után csak egy futómú állítás kell, a toronycsapágy cserének nem állnék neki itthon, ahoz nem árt egy autószerelő műhely.
2018. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Skoda Fabia 1.2 6y

Értem. Köszönöm szépen.

2018. márc. 18. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!