Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ebben az esetben mi történhet...

Ebben az esetben mi történhet a későbbiek folyamán?

Figyelt kérdés

Ma mentem haveromtól kölcsönkért 1000-es Swiftjével egy faluban 50 km/h-val egy főúton amikor hirtelen elém urott egy nagy testű kutya. A jobb oldali kereket ,,találta el". Mire kiszálltam a kutya eltűnt, de azóta a Suzuki kopog kanyarodás közben. Feltételezem a gömb csuklónak vagy a féltengelynek annyi.


Odaáig világos, hogy a javítás költségét én fizetem, de azóta halottam egy szomszédtól, hogy az egyik házban lakó kutyát elütötték, de elvileg nem lett semmi baja. Nem tudja senki sem, hogy én voltam, aki látta az esetet, nem ismert fel, mert nem a megszokott kocsival voltam.


Ha tényleg nem lett semmi baja a kutyának, de kiderül, hogy én gáncsoltam el, milyen következényei lehetnek?



2015. jún. 7. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a kutya tulajdonosa egy nemesfém újrahasznosító család tagja, akkor készülj fel alapos verésre.

Egyébként meg semmire, sőt, az eb tulaja tartozna neked a kocsijavítás költségével. Már ha az oki összefüggés bizonyítható.

Nem olyan erdei úton mentél, ahol vadveszély tábla van kint. A kutyatartó felel az állatáért, s annak tetteiért is.

Még azzal sem lehet vádolni, hogy cserben hagytad. Az hagyta el a baleset helyszínét.

2015. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem még a kutya gazdájának kéne felelnie azért, amiért kijött az udvarból, legalábbis én tudom.
2015. jún. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szántóvető ***** válasza:

elgáncsoltad?

semmi következmény.ha a tulaj meglenne akkor a kutya fizethetné a kárt egy jegyzőkönyv felvétele után.

(én se akarok lemaradni tőled fogalmazásban.)

2015. jún. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!