Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Behúzott kézifékkel mentem,...

Behúzott kézifékkel mentem, sos kérdés lent?

Figyelt kérdés
Ma jégbordás, néhol latyakos úton mentem, majd parkoltam pár órát. Sajnos behúzva hagytam a kéziféket. Induláskor kiengedtem, a kézifék nem, de az ezt szabályozó fék valszeg nem engedett ki. Kb.10 km után álltam meg, és fura szagot éreztem, de füst nem volt. Éjszakára most persze nem húztam be. Reggel így nem lesz gond? Mármint ugyaníhy befagyva maradhat? Mit tudnék tenni? Nő vagyok, nem értek hozzá, de reggel muszáj lenne használni a kocsit. Járassam reggel sokáig a motort? Tudom, amatőr kérdés, de aggódom..
2018. márc. 18. 22:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Ha csak el nem gurul az autó. Az enyém kint alszik. Én mindig behúzom a kéziféket. Nem szokott befagyni. A váltás olyankor nehezen megy.

De én is nő vagyok. Majd csak ír egy férfi ide aki ért hozzá.

2018. márc. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hívj taxit...
2018. márc. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi, kedves első!

Férfi még sajnos nem írt...

Eddig annyit hámoztam ki, hogy forró vizet kell önteni, talán a hátsó kerekekre.

2018. márc. 18. 23:05
 4/16 anonim ***** válasza:
A kocsi ment rendesen? Nem érezted a fékező erőt? Honnan tudod, hogy a fék nem engedett ki? Hol éreztél fura szagot?
2018. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha állandóan használod a kéziféket nem szokott befagyni vagy beszorulni. A te esetedben ha szerencséd van csak valószínüleg hátsó fékbetétet kell cserélni, akkor a tárcsa/dob megmenekült. Minden esetre ellenőriztesd szerelővel. Szerintem még gumiműhelyben is megállapítható, hogy mi a baj.
2018. márc. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tavaly már jártam így, akkor éreztem, hogy "visszahúzta" a kocsit. Most nem éreztem ilyet vezetés közben, csak a szagot, amikor már megálltam. Most cserélték amúgy pár hete a hátsó féket :(

Rohadtul nincs már pénzem, reggel meg ovi/suli, ami jó messze van...

Természetesen meg fogom mutatni szerelőnek, de addig is:

Hova öntsem a vizet?

2018. márc. 18. 23:19
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A motort hiába járatnád, attól enged ki. Vízzel is hiába locsolnád, a kézifékkötél hajlamos befagyni, az alul van, oda úgyse tudsz locsolni.

Rángasd meg erősen, többször a kéziféket, attól valószínűleg engedni fog. Aztán fagypont alatt ne használd.

Majd a kézifékkötelet alkalomadtán érdemes lesz megnézetni, esetleg cserélni, jó állapotúnak nem lenne szabad befagynia.

A féknek valószínűleg nem lett ettől komolyabb baja, esetleg a betétek teteje megégett kicsit, pár fékezés után majd lekopik.

2018. márc. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Sehová ne önts vizet, csak ártanál vele.
2018. márc. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kpszönöm! Akkor is rángassam, ha maga a kézifékkar nem ragadt be? Tehát azzal nincs baj, hanem maga a fékszerkezet fagyhatott be. Ónos eső, latyakos út, -5 °C, simán ráfagyott. De rángatom örömmel, ha ez lehet a megoldás!

Köszönöm, hogy válaszoltatok/ válaszoltok!! :)

2018. márc. 18. 23:30
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

Maga a kar nem szokott befagyni, csak a bovden.

Rángasd bátran, az jó eséllyel megoldja, pláne ha örömmel teszed.

2018. márc. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!