Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vizen futás ellen teendők?

Vizen futás ellen teendők?

Figyelt kérdés

Némelyik autós hogy mer olyan gyorsan menni esőben?

Tócsát lehet kerülni?



2018. márc. 20. 16:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó állapotú gumik kellenek, legjobb ha újszerűek. 2mm-re kopott mintázattal nem száguld senki vízen, mert gyorsan leesik az útról.
2018. márc. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Esőben is ugyanannyival megyek, mint szárazon, mert normális állapotú és minőségű gumikat használok. Ennyi a titok, nem több.
2018. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Aszhatod a jó gumidat 80-nál mély tócsában,az aquaplane

jelenség kisebb tempónál is bekövetkezhet

2018. márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mély tócsa előtt azért illik lassítani, de ilyen közúton extrém esetben fordul csak elő. Soha nem volt ezzel gondom az utóbbi 15 évben, mióta vezetek.
2018. márc. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aquaplane" hát ezen besírtam.. :D

Az valami vizi repülő??;)

Aqua planning-nak hivják a vizen felúszás jelenséget. Amikor már a gumi nem bírja kiszorítani az alatta levő vizet, úgymond felúszik, és olyan kb mintha tükörjégen mennél.

2018. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Prémium kategóriás tesztgyőztes gumi, amire soha nem sajnálom a pénzt.

Ha már 3-4mm-es a profil, vagy a legelső mikororepedések megjelennek rajta, azonnal dobom a kukába, nem kockáztatok.

Esőben is 130km/h-val megyek az autópályán. Soha nem volt ebből gondom. Soha nem volt minimális megcsúszásom se, még az esp se villant fel soha. Pedig nem tegnap óta ingázok.

Talán csak ha nagyon durva nyári felhőszakadás van, ahol a látótávolság is erősen lecsökken, akkor lassítok le 100-110 környékére.

2018. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Maradjunk az aquaplaningnál.
2018. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igazából miért ne merne gyorsan menni, ha nem áll túl sok víz az úton? Próbáld csak ki, nem fogsz egyből keresztbe állni. Kanyarban kell vigyázni jobban, ennyi.
2018. márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mentem én is 110 körül főútvonalon aztán annyira megkapta az autót egy ilyen 10 méteres vízcsatorna szerűség amely az úton rakodotr fel, hogyha más ül a volán mögött és elkezdi rángatni a kormányt ott döglik meg a pitsába, én is megijedtem de szerencsére myugodt tudtam maradni

Utána rendesen vissza is vettem a gázból

2018. márc. 20. 20:52
 10/13 A kérdező kommentje:

Gumi csere nem rég volt

4 évszak van a kocsin

Kezdő vagyok igazából, pár hónapos jogsi szóval nem okoskodok

De megakarnám előzni az ilyen szitukat mert ha ez egy kanyarnál kap el...

Talán rossz íven közlekedek, túlzottan az út széléhez kozel?

2018. márc. 20. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!