Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit lehet az ellen tenni hogy...

Mit lehet az ellen tenni hogy hamar elfáradok futás/kocogás közben?

Figyelt kérdés
Kb 1000 méter után már érzem hogy nem bírom:/

2018. márc. 14. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdő módon kocogj.2 perc kocogás,1 perc séta váltogatva.
2018. márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Néhány alkalom után már jobban fog menni, szóval csak csinálni kell.
2018. márc. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne fuss, hanem kocogj, csak lazán. A kezdők gyakran rontják el ott, hogy nekimennek a távnak egy erős kezdéssel, az elején még Flashnek érzik magukat, majd 1-2 km után kifulladnak, nem figyelnek a levegővételre, elkezd szúrni a tüdejük, hasuk, és vége is a történetnek.

Szóval laza kocogással kezd, és próbálj meg egyenletes tempót tartani. Nincs azzal gond, ha az elején 1-3 km-enként beiktatsz 100-200 m gyors sétát, csak próbáld meg mindig kitolni a távot, amit lefutsz, és fokozatosan csökkenteni a sétát.

Emellé fontos lenne erősítést végezni: konditerem, vagy ha erre nincs lehetőséged, akkor guggolás, kitörés, guggolásból felugrás stb. (Először saját súllyal, később súlyokkal). Ha nem erősíted a lábad, nem lesz meg a kellő izomzatod a futáshoz. Saját tapasztalat :)

Ja, és az étkezésre figyelj oda! Sok fehérjét kell enni, illetve futás előtt 1-2 órával mehet egy kis szénhidrát (pl. egy banán).

2018. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én két hete kezdtem el, kB 15kg plusz van rajtam, de pár éve kondiztam. 10kmert szoktam kocogni, az első 3 a halálom, de utána fokozatosan hozzászokok és jobb lesz. Nem gond ha setalsz közben, de próbálj mindig kevesebbet. Ha elered a meghalok szintet, akkor rakj be valami zenét vagy motivációs szöveget és gondolj arra hogy meg tudod csinálni.
2018. máj. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!