Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem hajtok gyorsan, villogn...

Ha nem hajtok gyorsan, villogni fognak rám mindenhol?

Figyelt kérdés
Most csinálom a jogsit, 22 óránál tartok. Ugye nyilván mindenhol betartom a szabályokat az oktató mellett, de mi van akkor, ha én a későbbiekben is igy szeretnék eljárni? Az oktató kocsit kielőzik a 90-es táblánál 110-zel, slussz. Ha nem ebben az autóban ülnék, gondolom menne a villogás meg az idegeskedés. Rajtam kivül nem is megy senki 90-nel. Most jól értelmezem, hogy muszáj leszek gyorsan hajtani, különben én leszek a fekete bárány az utakon? Én valamiért 25éves koromra oda jutottam, hogy inkább megérkezek 15 perccel később, minthogy baj legyen. Nem akarok gyorsan menni. Megkérdeztem az oktatóm, azt mondta hogy majd megtanulom a játékszabályokat... Fantasztikus szabályok ezek!

2018. márc. 21. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis!


Én sokat vezetek, 21 éves swifttel járok legtöbbször BP agglomerációból. HOgy mennyit de mennyit mérgelődök azért, mert még a megengedettel sem mennek!!!


De ha én megyek lassabban valamiért, még sosem villogtak le.

11 éve vezetek, elég sokat, és hétvégén most először villogott le egy Audis autópályán. 140-nel előztem, és már tértem volna vissza a külső sávba, amikor már messziről villogott mögöttem. Mondtam is, hogy na, ezt is megértem, hogy villognak rám...



Szóval ne aggodalmaskodj, aki siet, vagy idegbajos, majd megelőz. Lassabban ne menjél, tehát a sort ne te tartsd fel. Pl 50-nél ne menj 30-cal, és 70-es táblánál ne 55-60-nal.

2018. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem villognak, csak megelőznek.

Sőt, én sokszor botlok bele olyanokba, akik 70-nel mennek, amikor 90-nel lehetne. Őket sem villogja le senki.

Villogni több sávos úton szoktak, ha valaki nem a megfelelő sávot használja és ezzel feltartja a többieket.

2018. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell gyorsan hajtani ha nem akarsz.

Rengeteg a türelmetlen, ok nélkül siető autós.

Én sem veszem fel más tempóját, menjen a francba a környékemről, előzzön és húzzon el.

Nyugisan szoktam menni, mindig utolsó vagyok a sorban, nem szeretem ha rámtapadnak.


A tapasztalatom az, hogy a furgon, kamion, taxi és tehergépkocsi sofőrök a leginkább durvák az úton, lehet azért, mert időre mennek.

És persze nem hagyhatjuk ki az önelégült, nagy tudású, "nekem keményebb kocsim van és 200ezerért vettem gumikat te nyomi" típusú, nem hivatásos vezetőket sem!


Talán ilyesmire gondolt az oktatód amikor a játékszabályokat említette, persze a saját szemszögéből.

2018. márc. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

Az oktatónak igaza van abban, hogyha veled van, betartod a szabályokat. Mert az az alapja ennek.


Abban is igaza van, hogy onnantól kezdve, hogy sikeresen vizsgáztál és megvan a jogsid, majd megtanulod a szabályokat. Ő ezt nem mondhatja meg, amit megértek. Valóban idővel rájössz te is.


Ha önállóan részt veszel a közlekedésben, elsősorban MAGADRA figyelj.


Ha szabálykövető akarsz lenni, légy az.


Ha arra kényszerítenek, hogy ne tarts be egy-két szabályt (lépd túl a sebességhatárt), akkor szerinted az esetleges bírság összegét ki fogja rendezni? Ne tégy nekik szívességet.


Törekedj arra, hogy segítsd autóstársaid haladását, de ne a saját károdra. Egyébként az indokolatlanul lassú (korlát alatt jóval lejjebb) autók is tudnak gondot okozni - sőt.


Aki villog, meg dudál az az ő baja - nem a tiéd.


Van erre egy sztorim. Váltakozva vezetek erős-turbós autót és egy gyengécske normál autót. Az erőssel haladok, mint a golyó, a gyengécskét pedig nem hajtom túl. Zavaróan beleállt a seggembe egy főúton (tartottam a sebességhatárt), de ahhoz már nem volt elég tökös, hogy megelőzzön, pedig tehette volna. De hát az ő baja volt :).

2018. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Nekem azt mondta anno az oktatóm, hogy a sebességhatárok szigorú betartásánál fontosabb az, hogy felvedd a forgalom ritmusát. Persze ha 60-as táblánál mindenki 90-nel akar menni, nem kell direkt szabályt szegned ezzel, de érdemes olyan tempóban menni, mint az utakon lévő autók nagyobb része. Így kevésbé balesetveszélyes.

Amikor vezetni tanulsz, annyiban más, hogy ott tényleg be kell tartani a sebességhatárokat, mert a vizsgán megbüntetnek, ha 5 km/h-val is túlléped. Plusz vedd figyelembe, hogy a többi autós számára a tanulóautón lévő T betű olyan, mint a bikának a vörös posztó. Én nyugodt stílusú autóvezető vagyok, de ha T betűs autót látok, akkor azért igyekszem én is mielőbb túljutni rajta, hogy ne akadályozzon, amikor a következő körforgalom előtt 150 méterrel már elkezd fékezni 40-ről.

2018. márc. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%
Ha most "csinálod" a jogsit, és lesz autód is, akkor javaslom, hogy egy évig T betűvel közlekedj. Soha, senki nem fog integetni, anyázni, dudálni..az egy év pont elég, hogy átvedd a többi stílusát, aztán már te is "nagy öregnek" számítasz..
2018. márc. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem s/ggfej módjára közlekedsz (30%-kal a megengedett alatt indokolatlanul, kihúzódva a felezővonalra, hogy ne lássanak ki, stb stb) akkor a kutya nem fog villogni, megelőznek és kész. Még jogsid sincs, de már megy előre a sztereotípiák gyártása... Inkább ezen kellene legondolkozni
2018. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha önállóan részt veszel a közlekedésben, elsősorban MAGADRA figyelj."


Neee!

Ezekkel van a baj, akik csak magukkal foglalkoznak.

Pont az a vezetés lényege, hogy mindenkire és mindenre figyelj egyszerre.

2018. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7-es, nem sztereotipiát gyártottam, hanem nem tudom hogy megy ez, és megkérdeztem a tapasztaltabbtól.

Nincs ebben semmi gyártás, most is 90-nel megyek ahol annyi a korlát, és mindenki elmegy mellettem, én meg megkérdeztem hogy csak a 'T' betü miatt elnézőbbek-e.

Mielőtt személyeskedünk az interneten, kicsit fejleszteni kéne az értőolvasást, ezen kéne elgondolkozni.


A többieknek köszönöm a választ, megy a zöld kéz.

2018. márc. 21. 11:51
 10/14 anonim ***** válasza:
Oké, te vagy az okosabb, ennek ellenére te sztereotípiát állítottál fel, mert tapasztalatod ugyan nincs, de azt gondolod, hogy mindenki le fog villogni/dudálni. Erre kaptál is normális választ, ha normálisan közlekedsz, akkor nem villognak le. Ennyi.
2018. márc. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!