Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót ajánlanátok, ha...

Milyen autót ajánlanátok, ha a legfőbb (és majdnem egyetlen) szempont, hogy legyen OLCSÓ?

Figyelt kérdés

A legfontosabb, hogy minél olcsóbb legyen - mind a vétele, mind a fenntartása - de azért bírja is még pár évig, szóval ne egy járóképtelen roncs legyen.

Csak falun belül pár km-en használnám napi szinten (elmenni vele a vasútállomásra, és haza)

Egyéb szempontok:

- bírjon felmenni emelkedőn (hegységben van a falu)

- bírjon haladni sárban (nincs leaszfaltozva még minden utca a környéken)

- legyen teteje meg ajtaja, legyen az utastér eső- és szélvédett

- ezen a kis távon legyen megbízható (ne induljon meg a lejtőn fék nélkül, ne essek ki az alján, stb)

Lényegében ennyi lenne...

Szóval igazán nincs sok elvárásom, tényleg annyi, hogy ne pusztuljon meg 1-2 év után, ha lehet, meg vigyen haza a hegytetőre, ennyi.

Milyen autót ajánlanátok ezek alapján?


2018. márc. 21. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
200-300 ezerét találhatsz jó állapotú Suzuki Swiftet, de lényegében bármi más számításba jöhet, ami üzemképes állapotban van.
2018. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, hogy az olcsó mit jelent. De ha jól gondolom, hogy fél millió alatt van az összeg, akkor tényleg a Swift lenne az egyik legjobb. Ha szerencséd van, találhatsz belőle összkerékhajtásút is.
2018. márc. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Azt jelenti, hogy a létező legolcsóbb, ami tudja a felsoroltakat. Pénzem az lenne, de most ezért, hogy elkocogjak vele a vasútig, nem akarok rá egy fillérrel se többet költeni, mint amennyit nagyon muszáj, van a családban "normális" autó már, amit használunk, ez csak erre kéne. :)

2018. márc. 21. 10:45
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyébként! A kis swiftek nekem is eszembe jutottak, de gondoltam hátha valaki tud okosabbat, én nem vagyok egy nagy autóguru :)
2018. márc. 21. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Swift tényleg, B Corsa vetekszik vele, kicsit kényelmesebb, kicsit masszívabb, de neked kb semmi jelentősége. Állapotot kell nézni ilyen esetben
2018. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megvenni legolcsóbb, de tankolni a legdrágább egy Lada Niva.


Drágább, de cserébe igényesebb, valamivel kevesebbet fogyaszt egy öreg Vitara.


Ha elég egy kiskocsi is, akkor pedig Subaru Justy (aka. Swift 4x4) vagy Fiat Panda 4x4 lenne az amit meggondolnék.


A fenti ajánlásokat innen szemezgettem:

[link]

2018. márc. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz :)


#6

Én férjek bele (átlag testalkatom van, 170 cm - kb 60 kg), meg egy kistáska, méretre egy Smart is bőven tökéletes lenne. :)

2018. márc. 21. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!