Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bal hátsó lengéscsillapító...

Bal hátsó lengéscsillapító rossz? Hogyan lehet kideríteni?

Figyelt kérdés

Üdv!


Ma amikor boltban voltam és mentem vissza a kocsihoz akkor vettem észre, hogy furán áll a hátulja.

Gyorsan be is dugtam ujjaimat a sárvédő és a kerekek közé.

Jobb oldalt 5 ujjam befért, baloldalt csak 2.

Hazamentem, előkaptam mérőszalagot.

Megmértem mind két oldalt a sárvédő aljának a távolságát a földtől viszonyítva és mindkét oldalt azonos... 64-64cm.

De ha a sárvédő és a felni pereme vagy a felni közepe közötti távolságot nézzük akkor már 2,5cm-el kevesebb bal oldalt.

Szóval fura, hogy a földtől viszonyítva a sárvédő magassága azonos viszont a bal kerék magasabban van a kerékdobban.


Hogy lehetne kideríteni megbontás nélkül, hogy a bal hátsó lengéscsillapító döglődik?

Mert gondlom nem a jobb oldali nyúlt meg hirtelen! :D


2018. márc. 22. 15:27
 1/5 crudy ***** válasza:
A lengescsillapitonak egy feladata van: a lenges csillapitasa azaz lassitasa. Ugy tudod megnezni h jo e vagy nem h megmozgatod az autot mind ket oldalt. Ha rossz akkor egyik oldalt jobban kene hintaznia. Egyebkent a rossz lengescsillapito csunyan kopog is. Namost a lengéscsillapítóban van olaj, ha ebbol az olajbol kevesebb van akkor rossz. Nezd meg h olajos e. Ha igen akkor rossz.
2018. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Kopogás nincs, semmi zaj.

Viszont mintha a bal hátsó lengőkar is lejjebb lenne mint a jobb.


Hétvégén remélhetőleg jobb idő lesz és aláfekszünk :)

2018. márc. 22. 16:46
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
Az gyakorlatilag fizikai keptelenseg hogy az auto a sarvedő aljanal egyforma tavolsagra van a földtől de a kerékközep es a sarvedő teteje nem stimmel....ezt max akkor tudom elkepzelni ha mar volt rajta sarvedőiv cserelve csak szarul tettek fel az újat!
2018. márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: nekem is ez jutott eszembe, hogy ha rommá volt törve az autó, akkor lehet ilyen, de egyébként... Láttam én már úgy megcsavarodott autót, hogy csoda, hogy leért mind a négy kereke a földre.
2018. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pedig így van! :)


jó ideje a tulajdonom már az öreg vas és csak most tűnt fel.

Holnap azért majd rámérek a lengőkarok távolságára a földtől is.... de maga a sárvédő magasság a földtől mind két oldalt egyforma, csupán a sárvédő és a kerék között van kevesebb hely bal oldalt.


Lehet, hogy törve volt mert régen taxi volt Németországban, egy öreg közel egy milla km-es merci, ennyi táv alatt bőven lehet törni az autót.

2018. márc. 22. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!