Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autó hétköznapi használa...

Dízel autó hétköznapi használatra?

Figyelt kérdés

Napi 10-20 km-t mennék vele, de héten lenne 1x olyan nap is amikor 60 km-t levezetek. Érdemes így dízelt venni?

Fiat Grande Punto-ra gondoltam, 1.3 jtd vagy 1.9 jtd-re.



2018. márc. 26. 05:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Dízelt érdemes venni, de nem Fiat motorral.

De ha csak a garázsba kell, vagy szobadísznek, arra jó ez:

[link]

2018. márc. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
napi 10-20 km-eren egy benzines se melegszik be teljesen (mert ugye a vízhőfok mutatója nem azt jelenti hogy maga a blokk is elérte az üzemi hőfokot). A dízelen még ráadásul ott a turbó is, aminek végkép nem tesz jót az állandó hőtágulás/hidegen járatás. Ilyen távra szívó benzint érdemes venni.
2018. márc. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

20 km-en bemelegszik már gond nélkül (kivéve a téli nagyon hidegeket), 10 km neccesebb. Én dízelt használok 15 km munkába járáshoz, semmi gondom nincs vele jó ideje (hétvégente belemegy azért 2x100 km egyben)

De Fiat-ot én sem vennék. VAG vagy Isuzu motoros dízeleket nézegess

2018. márc. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mi a baj a Fiattal?
2018. márc. 26. 08:57
 5/16 anonim ***** válasza:

1 vagyok, olvasd el a cikket, amit linkeltem felül.

Eléggé problémás motor pl az 1.3 de a régebbi fiat dízelek is híresen trágyák voltak.

És ez csak a motor, nem beszéltem még a kaszniról(ami kb a legócskább az autógyártásban) a váltó, elektronika, stb.

Nem véletlenül van nagyon nyomott áruk a Fiatoknak.

Vegyél inkább valamilyen megbízható németet, de a kaszni jó legyen, rengeteg km szokott bennük lenni, azt egy kaszni se nagyon tolerálja.

2018. márc. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az 1.9jtd megfelelő tud lenni erre a felhasználásra. (tartósabb mint az 1.3)
2018. márc. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A dízelnek sem lenne baja elvileg, de én egy benzines mellett kötnék ki. Ahogy tettünk is. Sima szívóbenzines, ahogy írták feljebb. (Van dízeles is amúgy.)
2018. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Napi 10-15km körül járok egy 1.9TD AAZ motoros vw ventoval semmi baja bírja nem ökör állat mod kell hidegen használni és semmi baja nem lesz .
2018. márc. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha mégis benzines mellett kötsz ki, érdemesebb 1.6-ot venni és nem 1.4-et. Persze szívókról beszélve.
2018. márc. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Benzinesbe 1.6 ? Jó lenne de hol találhatnék olyat?

A használtautón egy db találat sincs belőle.

2018. márc. 30. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!