Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Etanol vagy benizin?

Etanol vagy benizin?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a benzinszűrőt sűrűn kell cserélni meg egy átalakítót kell beépíteni olyat is hallottam hogy az etanolos autók 15-20% többet fogyasztanak de cserébe javul a teljesítmény kipucolja a rendszert stb. Nem tudom van e valóság alapja de érdekelne hogyan is néz ki ez az átalakítás előnye hátránya
2018. márc. 29. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg. Mikor 150Ft-al olcsóbb volt az etil, még megérte, de a mostani árakkal konkrétan 20%-al drágább az üzemeltetés, ráadásul a legolcsóbb átalakitó is 25000 pénz. többet fogyaszt, jobban nem megy, környezetet kevésbé szennyezi. konkrétan nem tudtak CO-t mérni nálam. üzemanyagszűrőt képes eldugitani, mert tényleg leoldja a retket. Én maradnék a helyedben a benzinnél.
2018. márc. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt kéne megnézni, hol lehet etanolt tankolni. Szerintem kb sehol.
2018. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 JulesTS ***** válasza:
Kicsit elkestel vele. Gyakorlatilag mar nem lehet kapni. Az a 15..20% inkabb 25..30% lesz. Az utolso evekben mar annyira megemelkedett az ara, hogy kilometer koltseg dragabban jott ki mint benzinnel. A szutykot oldja, ezert volt erdemes atalakitas es rovid hasznalat utan benzinszurot cserelni. Az uzemanyag csoveket meg atnezni, mert az eloregedett gumicsoveknek megadta a kegyelemdofest (emiatt egett ki egy autom). Hatranya meg a nehezebb hideginditas (a jobb atalakitok ezt kezeltek) es hidegen megtobb kellett belole (hideg motorral megnagyobb fogyasztas). Ez a teli uzemet megnehezitette. Hatrany meg a kipufogogaz magas viz tartalma, ami miatt gyorsabban rohad a kipufogo. Elony az alacsonyabb karosanyag kibocsatas, eleinte olcsobban lehetett jarni vele mint benzinnel. Atalakiton kivul mas valtoztatas nelkul a teljesitmeny magas fordulaton kisebb (akkor megkisebb volt ha az injektorok 100%-on mentek es megtobb etanolt kellett volna befecskendezni). Kis fordulaton kicsit rugalmasabb lett a motor tole. A nagyobb kompresszio turese miatt a motor kompressziojanak novelesevel, elogyujtas novelessel, turbos motornal toltonyomas novelessel lehetett teljesitmenyt novelni. Jotekony hatasa volt meg, hogy alacsonyabb az egesi csucshomerseklete mint a benzinnek, igy kevesbe melegedett a motor. Evekig hasznaltam egy tuningolt karburatoros autoban es harom masik munkaba jaros injektorosban...
2018. márc. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Benzin. Vagy felétek még sok az etanolos kút?
2018. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Agip árult E85-t, de már egy éve kivonultak. A hungrana már nem gyártja, így nincs utánpótlás.


Ameddig volt, és nem volt rajta 90 Ft adó, megérte. Az átalakító nem nagy varázslat, csak egy hőmérséklettfüggő táblázatból olvas, és a vízhő függvényében dúsít 20-30%-al (rátart az injektor nyitási idejére)

2018. márc. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!