Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4t robogó gyűrűk elforgatása...

4t robogó gyűrűk elforgatása valaki?

Figyelt kérdés
Ugyan úgy csináltam mint autóknál szokták csapszegre lett forgatva hogy a gyűrű nyílások zárják egymást ( ha autónál működik akkor ennél is kellene ) és így is eszi az olajat pedig új dugó gyűrű henger hengerfej vezérműtengely és vezérműlánc Repsol 15w50 kajálta most Mol Botond 20w50 van benne de ezt is eszi kellene nekem egy szelep hézag is 80ccm 4t :) most szívó 0.08 kipufogó 0.04 ezt egy fórumon találtam és azért állítottam így első indítózásra indul hidegen melegen rúgásra is épp hogy rá rúgok a berúgóra :) előre is köszönöm :)
2018. márc. 30. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó. Mi a kérdés?
2018. márc. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ott van fent hogy forgassam el a gyuruket ... ha 120 fokba forgattam ugy is ette meg így is ahogy le irtam a többit azert írtam hogy minden uj .... :D
2018. márc. 30. 10:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs akkora jelentősége a gyűrűk állásának, tekintve hogy egyébként is elfordulnak üzem közben. A Botondot azt felejtsd el. Ha ilyen sz*rokat raksz bele akkor le fognak kokszosodni a gyűrűk akkor fogja aztán tényleg zabálni az olajat. Nem a sűrű olaj a megoldás az olajfogyásra. Sokkal nagyobb jelentőséggel bír a motor mechanikai állapota vagyis kopottsága. Ha van szelepszár szimering akkor annak is jónak kell lennie, meg a szelepvezetők sem jók ha lötyög bennük a szelep. Az érdekes dolog hogy kipufogószelepnek kell a kisebb hézag.
2018. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen márkájú a henger és a dugatgyú? Olajateresztő gyűrűt jól tetted fel? Mekkora a henger és a dugattyú illesztése? Szelepeket szelepvezető fészkekeket szelepszárszimeringeket cseréltél? A gyári nyomatékkal húztad a le a he ngertalp és a hengerfej csavarokat?
2018. márc. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
80ccm top henger minden új benne henger dugó gyűrűk hengerfej kompletten gyárilag össze szerelve... a gyűrűk jol vannak fel téve mert a motoros boltba tették fel ismerem jól az eladót régi haverom ..és jól lett le húzva mert légkulcsal húztam le 1 es fokozatban és utána kézzel ra ellenőriztem mivel a nyomaték kulcs meghalt recsegett az anya a tő csavaron mikor kézzel rá húztam ... vagy arra gondoltam hogy a vezérmű lánc mellett szívja be mert cseréltem hengerfej tömítést a fémet és azóta 50 km utan épp hogy tűnik belőle nívón éllenőrizve ! eddig Repsol 15w50 et ettem bele azért cseréltem botondra de vissza állok a repsolra ;)
2018. márc. 31. 12:23
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor kérnék egy szelephézagot 80ccm 4t re :) bocsi forditva irtam kérdésbe :) szívóoldal 0.04 kipu meg 0.08 :)
2018. márc. 31. 12:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt kizárólag a service manualban fogod megtalálni.
2018. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a hengerfej nem mefelelő nyomtékkal, illetve tömítéssel lett lehúzva, a vezműlancnal kerülhet olaj a hegerbe,illetve a kínai alkatreszek sem a legbíztatóbbak.
2018. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
tudom azt vettem eszre,hogy ott szivja be az olajat ... meg ugye kipufogo nelkul probalom hogy ugye kizarjam azt hogy a kipu miatt fustol hogy eg ki belole az olaj onnan meg majd ki eg par km alatt :)meg mar nem nagyon erdekel kezdek bele faradni hogy szivat ugy is jon a kocsi Audi a4 1.9 tdi vagy Bmw 320d :) ekezetekert bocsi de angol menus a telom
2018. ápr. 1. 11:49
 10/10 A kérdező kommentje:
mert lassan mar ra koltottem egy hasznalt auto arat hol jo hol nem gondol egyet es nem akar menni ,,, kina szar rieju toreo !
2018. ápr. 1. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!