Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon penészedik az autóm,...

Nagyon penészedik az autóm, valakinek volt már hasonló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2014-ben vettem egy kis opel kabriót. A három évem alatt soha nem volt gondom penésszel vagy beázással. Sajnálatos módon 2017 júliusában belém jöttek és eléggé összetörték a hátulját. Augusztus végén kész lett az autóm és akkor nem is tapasztaltam semmi negatívat, valószínűleg azért mert még elég meleg volt és nem tudott bepenészedni. Az első penészfoltot novemberben vettem észre, de azt gondoltam, hogy valószínűleg kiömlött valami. Takarítás után nem is volt gond, egészen december végéig. Egyre több helyen jelent meg, hiába takarítottam ki. Mára már annyira eldurvult a helyzet, hogy az egész csomagtartóm olyan lett, sőt, még az ülések mögött is találtam már. Hiába takarítom, néhány nap és újra ugyan olyan (mivel ki sem tudott száradni normálisan)

Valakinek volt már dolga ilyen makacs penésszel? Ha igen hogyan sikerült megoldani? Esetleg mit kellene megnézetni vagy kicseréltetni hogy ez a probléma megszűnjön?

Előre is köszönöm a válaszokat!



#autó #pára #penész #ütközés következtében
2018. márc. 30. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, több mint 10 ( tíz) évig szívtam vele, különbség, hogy nekem tetőablakos Opelom van és ablaknál beázott egy milliméternyi helyen, és még a hátsó lábtér is penészes volt, tetőablakot nem lehetett már hozzá kapni csak olyat ami talán jó, be is sziloplasztoztam, ott megszűnt egy évig a gond, , de még mindig penészes volt a járgány,tavaly nyáron oldódott meg, a hiba a szélvédő tömítésnél volt, ott egy tűhegynyi lyuk volt, azóta csont száraz a kocsi, már csak egy kárpitozásra vár, vagyis arra, hogy le tudjam tenni 1 hétig :).


Szóval szinte bárhol bejuthat víz, én úgy deríteném ki, hogy hol folyik be, pl. csomagtartónál, hogy vízfestéket kenek rá és autómosóba lemosnám majd megnézném hol folyik a festék...

2018. márc. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kombi skodánál volt ilyen nálam, tiszta penész volt az egész autó.

Végiglocsoltam formaldehiddel az egészet, a legdurvább gombaölő(meg nagyon rákkeltő)

De végül megszűnt tőle.

2018. márc. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tuti hogy valahol nagyon beázik. Tömítéseket a csomagtartó ajtónál átnézném, sőt ki is cserélném.
2018. márc. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Opelnál nem kell csodálkozni, többről is hallottam már.
2018. márc. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hasonló problémával találkoztam én magam is — egy fél évig nem használt, 15 éves Renault Laguna II az áldozat. Valószínűleg az ajtók üvegének a tömítése adta fel a szolgálatot. Tavaly nyáron amikor meg vezettem az autót, hallottam hogy fékezésnél konkrétan lötyög a víz az ajtó aljában. Az ajtó alján van egy kis lyuk, benne egy gumi tömítés, ami ajtónyitáskor engedi a vizet kicsepegni. Na nekem ez a pici lyuk tömítődött el. Anno a gumi tömítés megmozgatása ezt megoldotta - így minden ajtónyitásnál távozott a víz. Most viszont félévig nem használtuk az autót, így nem nyitottuk az ajtót, a víz felgyűlt benne és a pára a belső térbe jutott. Tél, hideg, penész.


Rövidtávon párafogó dobozokkal próbálkozok (olyan amit DM-ben lehet kapni, hogy legalább a párát összegyűjtse. Aztán jön ózonos tisztítás - de így tudom az bazi drága. Van rá tippetek hogy hol lehet olyat csináltatni?

2021. jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!