Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék egy házilag összeták...

Szeretnék egy házilag összetákolt gokart-féle járműt, pontosan hogyan is kéne nekilátnom?

Figyelt kérdés

Szóval, gokartot mondtam, de mondjuk egy kistraktornak a fele alapterületű max. 30-50 km/h-ás sebeséggű, sebességváltós(vagy legalább is tolatni lehessen vele, ha ez se akkor ne egyenletes sebességgel mennyen előre) járműszerűségre gondoltam. Ami eddig volt a fejemben, az valószínűleg egy fűnyíró traktor motorja lenne. Még ami "funkció": elsőkerekes kormányzás, hátul motor és hátsókerékmwghajtás, kézifék, alap elektronika, ha megoldható(sebességmérő, lámpa)

Igazából ennyi lenne. Arra lenne szükségem, hogy miket kéne vennem? Szóval, azt hogy hogyan rakjam össze, legális-e vagy ilyenek, abba sz*rni bele, lényeg hogy mit vegyek(vagy épp mit ne)


Előre is köszönöm a válaszokat.. és bocsánat az abszurd retardáltságért, esküszöm tervbe vettem.



2018. márc. 30. 21:48
 1/8 crudy ***** válasza:
Nos, hatalmas melo es nagyon nehez lenne az egeszet neked osszezakolni igy a motor valto az bontottnak kell lennie. Az alvazat azt te magad ki tudod talalni, nem is az a nagy melo hanem a felfuggesztes es a fek. Nem tudom mennyire vagy muszaki beallitottsagu, mert ettol fugg h ezeket magad csinalod e meg vagy ezeket is osszeollozod. Kormanymu,fekrendszer es felfuggesztes. Legyen e szervo? Mennyire legyen egyszeru a felfuggesztes. Milyenutra/terepre szanod. Benzin vagy dizel? Az alapkoncepcio legyen meg. Az elektronika a legkevesebb, egy lanpat meg sebessegmerot konnyen fel lehet szerelni, bar ugye a sebessegmerohoz kell szenzor, de nem sokkal komplikaltabb.
2018. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kell 4 kerék, ebből 2 lehet egy tengelyen hátul, motor már "van", kell hozzá sebességváltó, kuplung, kormánymű, első kerekek mozgó tengelycsonkkal kormányzáshoz, fékek is kellenek, meg egy "sámli" amin ülsz..

Ha ezek megvannak, jönnek a részletek, akkor folytatom...

2018. márc. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha felmerült a hogyan álljak neki akkor felesleges az egész.
2018. márc. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nincs veszve semmi, az ötlet kiváló!..


keress a jutubon "go-kart építés házilag"-ra és annyi videót találsz, amiből bőven összerax egy versenycsodát...


egyelőre csak nézegesd a videókat..ha még megvan a kedved, akkor összeírod az anyagot nagyjából. lehetőleg normál méretűt csinálj. a motorja eleinte benzines láncfűrész motor legyen, aztán lehet növelni a méretet.

2018. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bamboochatheone ***** válasza:
Például így: [link]
2018. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki véleményét és válaszát!

Igen, komolyan gondolom, nyárig szeretnék minden alkatrészt beszerezni, addig kéne koncepció(bár így utólag inkább mini hot rodnak mondanám). Csak azért kérdeztem, mert informatikus vagyok, és ha lenne egy ilyen kis kiviszem-a-rétre azt játszom a kistesómmal, szóval semmi közút, full szórakozás lenne, akkor több tapasztalatot szereznék ezen a téren is.

2018. márc. 31. 11:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nincs rálátásod a dolgokra, akkor kár erőltetni. A "mit kéne venni" kérdésed arra utal, hogy LEGO-szinten gondolkodsz, ami alapjában véve nem baj, de egy jármű építéséhez nagyon kevés. Kérdezz meg egy autószerelőt, aztán gondolkodj el a válaszán. Tuti, hogy nem azt fogja mondani, vegyél ezt, meg azt, pik-pak csavarozd össze, és már brűgetheted is.
2018. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Valamit félreértesz.. van még pár hónapom az egészen gondolkodni, plusz nem én fogom "építeni".. én a koncepcióért és a specifikációkért felelek csak. Megvannak a "mesterembereim" két komponens összegyártására. Tényleg arra lenne szükségem, hogy mit, mi félét vegyek: 1, 2, 4 henger, ajtó vagy kisgép motor, milyen váltó, hogyan csatlakozzon a kormánymű az első tengelyre, vagy inkább bowden legyen.. ilyen kis apróságokra gondolok. A többit elintézem, nekem csak "elém kell szórni a LEGO-kat".
2018. ápr. 1. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!